Veliköy’de renkli Keşkek Festivali

Veliköy Belediyesi tarafından 6’ncısı düzenlenen Geleneksel Keşkek ve Sünnet Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Festival kapsamında 50 çocuk sünnet ettirilirken davetlilere 3 bin kişilik keşkek ikram edildi. İki gün boyunca Veliköy festival coşkusunu doyasıya yaşarken, festival İsmail YK konseri ile son buldu.

 Veliköy’de renkli Keşkek Festivali
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Veliköy Belediyesi’nce düzenlenen Geleneksel Keşkek ve Sünnet Festivali yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
AÇILIŞ CUMARTESİ YAPILDI
Festivalin açılışı kapsamında ilk olarak Veliköy İlköğretim Okulu bahçesinde bir tören düzenlendi. Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir’in yanı sıra açılış törenine Veliköy Belediyesi meclis üyeleri ile muhtarlar da katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Başkan Hanifi Belindir Atatürk anıtına çelenk sunarak festivalin açılışını gerçekleştirmiş oldu. 
TİYATRO SAHNELENDİ
Veliköy İlköğretim Okulu önünde bulunan Atatürk anıtına sunulan çelengin ardından protokol heyeti sünnet edilen 50 çocuk için hazırlanan Herotürk tiyatro oyununu sünnet ettirilen çocuklar ve aileleri ile birlikte izlediler. Kahramanlık hikayelerinin anlatıldığı Herotürk tiyatro oyununun ardından çocuklara, Herotürk’ün çizgi romanları ve hikaye kitapları hediye olarak dağıtıldı. Tiyatronun sonrasında da sünnet ettirilen çocuklar için Veliköy’deki her iki camide mevlid okutuldu. 
MEHTERAN TAKIMI GÖSTERİ YAPTI
Cumartesi günü düzenlenen programın ardından Geleneksel Keşkek ve Sünnet Festivali, pazar günü de sürdü. Pazar günü düzenlenen program Veliköy Belediye Meydanı’nda Tekirdağ Belediyesi Mehteran Takımı gösterisi ile başladı. Buradaki programa Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, belediye meclis üyeleri, AK Parti Veliköy Belde Başkanı Ömer Memiş ile çok sayıda Veliköylü katıldı. Sünnet ettirilen çocukların da katıldığı programda Tekirdağ Belediye Mehteran Takımı yaklaşık yarım saat bir gösteri yaptı. 
KORTEJ DÜZENLENDİ
Gösterinin ardından Vatan Caddesi Atatürk Bulvarı boyunca kortej yürüyüşü düzenlendi. Çok sayıda Veliköylünün katıldığı kortej yürüyüşü Güreş Alanı’nda son buldu. Burada düzenlenen programa Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, AK Parti Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Ahmet Aygün, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Gökhan İnce, İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Rüştü Eryılmaz, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Çorlu İlçe koordinatörü Sait Yazı, Çerkezköy İlçe Jandarma Karakol Komutanı Murat Aydemir, AK Parti Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkan Yardımcısı Selda Yeşil, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Veliköy Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Veliköy Belde Başkanı Ömer Memiş, Çerkezköyspor Kulübü Başkanı Ahmet Korkmaz ile çok sayıda Veliköylü katıldı.
“HEYECANLI GELİŞMELERE TANIK OLUYORUZ’’
Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, yaptığı kısa konuşmada katılımcılara teşekkür ederek ‘’Veliköy’de iki gündür heyecanlı gelişmeler yaşıyoruz. İlk olarak Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu’nun Veliköy’e taşınma protokolünü imzaladık. Şimdide festival havasını yaşıyoruz. Festival kapsamında 50 çocuğumuzu sünnet ettirdik. Sünnet ettirdiğimiz çocuklar için ilk olarak mevlid okuttuk, şimdi ise tüm Veliköylü çocuk ve gençlerin eğlenebileceği bir eğlence parkı hazırladık. Akşam saatlerinde de konserimiz olacak’’ dedi.
KEŞKEK İKRAM EDİLDİ
Başkan Belindir’in konuşmasını tamamlamasının ardından Tekirdağ Belediyesi Mehteran Takımı yaklaşık 20 dakikalık bir gösteri sundu. Sonrasında da misafirlere keşkek ikramı yapıldı. 
3 BİN KİŞİLİK KEŞKEK HAZIRLANDI
3 bin kişilik hazırlanan keşkek 2 günde hazırlandı. 12 görevli tarafından hazırlanan keşkek için 200 kilo keşkek buğdayı, 10 koli margarin, 20 kilo tereyağ, 60 kilo tavuk göğsü, 10 kilo tavuk but ile 200 litre süt harcandı. 
BAŞKAN RODEO YAPTI
Hanifi Belindir, misafirleri uğurlamasının ardından güreş alanına konulan boğanın üzerine binerek rodeo yaptı. 
FESTİVAL İSMAİL YK KONSERİ İLE SON BULDU
Geleneksel Keşkek ve Sünnet Festivali Hayat ve İsmail YK konseri ile son buldu. Veliköy Belediyesi Açıkhava Düğün Salonu’nda düzenlenen konsere Veliköylüler yoğun ilgi gösterdi. İsmail YK sahne performansı ile dinleyenlerden tam not alırken, Veliköylüler uzun süre unutamayacakları bir konsere tanıklık ettiler.   

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510