Veliköy’de üçüncü cami yapılacak

Veliköy’de üçüncü cami Sanayi Mahallesi’nde toplu konutlar alanına yapılacak. Yunus Emre ismi verilen caminin tamamlanması ile birlikte Veliköy’deki cami sayısı üçe çıkacak

Veliköy’de üçüncü cami yapılacak
ÇerkezköyBakış - Veliköy’de toplu konutlar alanına Yunus Emre Camii inşa edilecek.
DERNEK YÖNETİMİ TOPLANDI
Yunus Emre Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Belediye Başkanı Hanifi Belindir başkanlığında toplandı. Veliköy Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda önceki gün gerçekleştirilen toplantıya Yunus Emre Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Durmuş, AK Parti Veliköy Belde Başkanı Ömer Memiş, Yunus Emre Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği üyeleri Ahmet Gürses, Bilal Civan, İsmail Büyükkaban, Fatih Kurt ile Abdullah Altundaş katıldı.
BİR İHTİYAÇ KARŞILANACAK
banner287
Toplantı sonrası kısa bir açıklamada bulunan Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, Sanayi Mahallesi’nde yapılacak caminin büyük bir ihtiyacı karşılayacağını ifade ederek “Halkımızdan gelen istekler üzerine bir ön çalışma yaptık. İhtiyaçlar doğrultusunda Sanayi Mahallemizdeki, Sanayi Bulvarı Konutlar Bölgesinde yer alan Belediyemize ait 159 ada 9 parselde bulunan taşınmazda cami yapılması adına çalışmalara başladık.’’ Dedi.  
“HAYIRLI OLSUN’’
Toplu konutlar bölgesinde yapılacak camiye ortak bir karar doğrultusunda Yunus Emre ismini verdiklerini açıklayan Başkan Belindir, “Hem Sanayi Bölgemize, hem de Sanayi Mahallemize hitap edecek yeni bir camii el birliğiyle Veliköy’e kazandıracağız. Yunus Emre Camii’nin tamamlanması ile birlikte konutlar bölgesindeki mimari estetiğe yeni bir boyut kazandıracağı kanısındayım. Caminin yapımında ve yaşatılmasında görev alan Yunus Emre Camii Yaptırma Ve Yaşatma Derneği yönetimine çok teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki Veliköylü hemşerilerimiz olsun, sanayicimiz olsun, yediden yetmişe herkesin oluşturduğumuz bu Yunus Emre Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği öncülüğünde, elini taşın altına koyacak ve kısa sürede Veliköy Yunus Emre Camii vatandaşlarımızın ibadetine açılacaktır. Başta Veliköyümüz olmak üzere hepimize hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510