Velilerin ‘kıyafet’ isyanı

Çerkezköy’de eğitim ve öğretim yılının açılmasına saatler kalırken, ilçede okul kıyafeti satan işletmelerin uyguladığı iddia edilen ‘takım olarak alacaksınız” dayatması velilerin tepkisine yol açtı. Öğrenci velileri, tek tişört veya pantolon almak istediklerini, ancak işlemelerin takım halinde satmak istedikleri öne sürüldü.

Velilerin ‘kıyafet’ isyanı

Çerkezköy Bakış-Çerkezköy’de eğitim ve öğretim yılının açılmasına saatler kalırken, ilçede okul kıyafeti satan işletmelerin uyguladığı iddia edilen ‘takım olarak alacaksınız” dayatması velilerin tepkisine yol açtı. Öğrenci velileri, tek tişört veya pantolon almak istediklerini, ancak işlemelerin takım halinde satmak istedikleri öne sürüldü.

9 Eylül Pazartesi günü 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı başlıyor. Okulların açılmasına saatler kalırken, velileri de okul kıyafeti ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılama telaşı sardı. Çerkezköy’de ise okul kıyafetlerini satan firma sayısı iki elin parmaklarını geçmiyor. Kıyafetleri satan işletmeler ise ‘tek fiyat’ uygulaması ile uygun kıyafet almanın önüne geçiyor. Her mağazada neredeyse fiyatlar hep aynı tutuluyor ve pazarlık yapma fırsatı tanınmıyor. ‘Tekelleştiği’ iddia edilen kıyafet alışverişi ise velilerin belini bükmüş durumda. 
Okul kıyafeti satan işletmelerin ‘takım alma zorunluğu’ getirdiği iddia eden veliler, “Çocuklarımızın tek pantolon, etek veya tişört ihtiyacı oluyor. Geçen yıldan kalan bazı okul kıyafetleri var. İşletmelere giderek tek ürün almak istiyoruz. Ancak bize takım olarak satmak istiyorlar. Çerkezköy ve Kapaklı çoğunlukla işçilerin yaşadığı iki ilçe. Ekonomik olarak çok iyi durumda değiliz. Bize ‘takım alacaksın’ dayatması yapılıyor. Okul kıyafetleri satışında büyük bir rant var. Yetkililerin bu konu ile acil ilgilenmesini istiyoruz.” dediler.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem ustundag
Adem ustundag - 2 hafta Önce

Çok haklı hepsi aynı

cengiz
cengiz @Adem ustundag - 2 hafta Önce

hepsi fırsatcı...

İsa güven
İsa güven - 2 hafta Önce

Sahtekarlar Kiğılı den pahalı satıyorlar

bilgin
bilgin - 2 hafta Önce

bunu kim akıl etmiş milli eğitimmi yoksa milli olmayan hille eğitimmi ayıp utanmaz insanlar

Fadime peksoy
Fadime peksoy - 2 hafta Önce

Dün kıyafeti almak için gittim pantolon ve tişört almak istediğimi söyledim okul yeni açoldığı içn takım alacakmışız ve üstüne işletme çalişanlarından biri ukalaca o okula gidip durumu iyi olmayan yok şeklinde cevap veriyor

Sadettin peksoy
Sadettin peksoy - 2 hafta Önce

İlginize teşekkür ederim .acı bir gerçek eğitimdeki rant

istanbul city..
istanbul city.. - 2 hafta Önce

HEPSİ KAZIK..SANKİ...POLO

Sadettin peksoy
Sadettin peksoy - 2 hafta Önce

İlginize teşekkür ederim .acı bir gerçek eğitimdeki rant

Mustafa Can
Mustafa Can - 2 hafta Önce

Denetleyen kim?
Onun için piyasa kim ne yaparsa yanına kar kalıyor banada x firma yapmaya kalkmıştı tabi dayak yiyeceğini anlayınca diretmedi LAVUK


SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510