Vergi borçları karşılığında arsa verilecek

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın eski maliye lojmanları olarak bilinen yere yapmak istediği Çerkezköy Vergi Dairesi binası için istenen belediye hissesini, belediyenin vergi dairesine olan borçları için yapılacak mahsuplaşma karşılığında verebileceklerini açıkladı.

Çerkezköy Bakış
Vergi borçları karşılığında arsa verilecek


Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı Meclis toplantısının ilk oturumu Belediye Başkanı Vahap Akay Başkanlığı’nda yapıldı. Açılış ve yoklama ile başlayan Temmuz ayı Belediye Meclis toplantısında ilk olarak muhtelif parsellerde bulunan Çerkezköy Belediyesi’ne ait 3 adet hissenin satışının İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesi ile devam etti. Ardından Çerkezköy Belediyesi’ne ait Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 759 ada 2 parselde bulunan arsa ve Veliköy’de bulunan 250 metrekarelik dükkanın ihale ile satışı için Belediye Encümeni’ne yetki verilmesi talebinin Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilmesinin ardından Vücut Geliştirme Dünya Şampiyonu Furkan Memiş’in 13-16 Temmuz tarihleri arasında Portekiz’in Lizbon şehrinde yapılacak olan Vücut Geliştirme Dünya Şampiyonası’na katılacağı belirtilerek, Furkan Memiş’in yok ve konaklama masraflarının Çerkezköy Belediyesi tarafından karşılanması görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

İKİ KURUM ARASINDA ANLAŞMAZLIK YAŞANMIŞTI


Çerkezköy Vergi Dairesi, elverişsiz fiziki şartları ile vergi mükelleflerine hizmet vermekte zorlandığı için Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesindeki eski Maliye lojmanlarının bulunduğu alana modern bir bina yapılması planlandı. Vergi Dairesi, kendi yerlerinin yanındaki Çerkezköy Belediyesi’ne ait alanı talep etti. Ancak Çerkezköy Belediyesi ile Vergi Dairesi Müdürlüğü arasında, belediye hissesi nedeniyle anlaşmazlık yaşandı. Belediye, arsanın tahsisi için para istedi. Bundan dolayı proje tamamlanamadı. Meclisin temmuz ayı oturumda Gelir İdaresi Başkanlığı’nın Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 446 1 parselde yapacağı Çerkezköy Vergi Dairesi inşaatı için Çerkezköy Belediyesi’ne ait 189 metrekare ilave yer talebi görüşülerek, incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilirken, bu gündem maddesi ile ilgili Meclise bilgi veren Belediye Başkanı Vahap Akay, “Vergi Dairesi yapılması için arsanın biraz daha düzgün bir hale gelmesi ve planın doğru oturması için bir düzenleme var. Benim buradaki talebim Çerkezköy Belediyesi’nin Vergi Dairesi’ne yaklaşık 9 yıllık geçmiş bir borcu ve normal olarak da her ay doğan bir vergi borcu var. Vergi Dairesi’ne olan borcundan yerin bedeli kadar mahsuplaşılmasının yerinde olacağını belirttim.  Bu da bir şekilde tahsil olsun diye bir talepte bulunmuştum. Yoksa Çerkezköy’de yapılan kamu ve eğitim binalarına bu güne kadar 4,5 yılda Çerkezköy Belediyesi üzerine düşenden çok daha fazlasını hep birlikte ortaya koyduk biliyorsunuz. Buradaki talebim daha önce SGK’dan da bize böyle bir talep gelmişti biliyorsunuz. Yine bu meclis Çerkezköy Belediyesinin SGK’ya olan borcundan mahsup edilmesinden yana bir karar vermişti. Şimdi Vergi Dairesinin böyle bir talebi var. Tabi karar yine meclisin.” diye konuştu.

banner287
İKİNCİ OTURUM ÇARŞAMBA GÜNÜ

Gündemin son maddesin de ise Meclis gündemine sonradan ilave edilen Mahalli İdareler Hizmet Derneği tarafından 6-11 Ağustos tarihleri arasında İspanya’da düzenlenecek seminere bazı Belediye Meclis Üyelerinin katılım talebi görüşülerek, bu talep oy birliği ile kabul edildi. Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından Temmuz ayı Meclis toplantısının ilk oturumu sona ererken, Belediye Meclisi Komisyonlara gönderilen konuları karara bağlamak üzere Çarşamba günü saat 15.00’da yeniden toplanacak.

İDAM İSTİYORUM

Belediye Meclisinin kapatılmasının ardından söz alan AK Parti meclis üyesi Ayhan Çetin, “Son günlerde ülkemizde oldukça artan çocuk tacizi ve cinayetlerini kınıyorum. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da vahşice katledilen Eylül kardeşimizin, çocuğumuzun bu tip katillerin elinde yaşamını yitirmesi ülkemize çok büyük bir acı yaşatmıştır. Bunlarla ilgili de birincisi PKK’lıların, polisimize ve askerimize silah sıkanların, çocuk istismarlı yapıp çocuklarımızı bu tip olaylarla katledenlerin, ayrıca 15 Temmuz olaylarında da vatanımıza, bütün milletimize kurşun sıkan o ellerin tamamının idam edilmesini bende buradan şahsım olarak talep ediyorum. Yetkililerimiz zaten bu konuda çalışmalarını yapıyor. İnşallah onlar da en kısa zamanda sonuca varacaklarına inanıyorum. Bu tür olayların da artık ülkemize yaşatılmamasını diliyorum.” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306