Yegin’den vesayet eleştirisi

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine, mevcut başkan Dursun Ali Tever’in liderliğindeki Mavi Liste’nin 4. Meslek Grubu’ndan adaylığını açıklayan Yegin İnşaat’ın sahibi Tuncay Yegin, seçim süreci ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Seçimlere dışarıdan müdahaleler olduğunu kaydeden Yegin; “Kesinlikle tarafsız olması gereken bazı kişi ve kurumlar, adeta ÇTSO Başkanlığına kendileri adaymış gibi seçim öncesinde açık bir şekilde taraf olmuşlar ve bazı arkadaşlarımızı baskı altına almışlardır. Yaşanan bu süreç bizlere, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde bazı siyasi partilerin ‘Vesayet’ altına alınarak, ‘Meclis’e girmeyeceksiniz’ diye baskı yapıldığı günleri anımsatıyor. Hiç kimse makamını ve gücünü kullanarak üzerine vazife olmayan işlere karışmamalıdır” dedi.

Yegin’den vesayet eleştirisi
ÇerkezköyBakış - Mayıs Pazar günü yapılacak olan Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine ‘Mavi Liste’ ile 4. Meslek Grubu’ndan meclis üyesi adaylığını açıklayan Yegin İnşaat’ın sahibi Tuncay Yegin, ÇTSO Seçimlerinde Oda Üyelerinin bazı kişi ve kurumlar tarafından baskı altına alındığını söyledi.
 “KİM KAZANIRSA HAYIRLI OLSUN DEMEMİZ GEREKİYOR’’
Dün saat 17.00’da kendisine ait çalışma ofisinde bir basın toplantısı düzenleyen Yegin İnşaat’ın sahibi Tuncay Yegin, 26 Mayıs’ta yapılacak olan ÇTSO seçimlerine ilişkin bir değerlendirme yaptı. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine Dursun Ali Tever’in liderliğindeki ‘Mavi Liste’ ile 4’üncü gruptan Meclis Üyesi Adayı olarak katılacağını belirten Yegin; “Yapılacak olan seçimlerin öncelikle Çerkezköy’ümüze ardından da ülkemiz ve milletimize hayırlı olmasını Yüce Allah’tan temenni ediyorum. Bu seçim aslında demokratik bir yarıştır. Kim kazanırsa kazansın hepimize hayırlı olsun demek düşer” dedi.
VESAYET SİSTEMİNİN BİR BENZERİ YAŞANIYOR
Seçim sürecinde bazı üzücü olayların yaşandığını kaydeden Yegin, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi yaşanan ‘367’ krizini hatırlatarak; “Yakın zamanda yaşanan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde bazı siyasi partiler ‘Vesayet’ altına alınarak milletvekillerine, ‘Meclis’e girmeyeceksiniz’ şeklinde baskılar yapılmıştı. Siyasete ‘dışarıdan’ yapılan bu müdahaleyi hepimiz dün gibi hatırlıyoruz. Şu an Çerkezköy’de de hepimizin o dönemde zoruna giden ve şikayet ettiği ‘Vesayet’ sisteminin bir benzeri yaşanıyor” diye konuştu.
banner287
“BAZI KİŞİLER SORUMLULUKLARI OLAN KURUMLARI DÜŞÜNMELERİ GEREKİYOR’’
Tüm olan biteni zamanı geldiğinde Çerkezköy halkı ile paylaşacaklarını ifade eden Yegin şöyle devam etti; “Kesinlikle tarafsız olması gereken bazı kişi ve kurumlar, adeta ÇTSO Başkanlığına kendileri adaymış gibi seçim öncesinde açık bir şekilde taraf olmuşlar ve bazı arkadaşlarımızı baskı altına almışlardır. Üstelik bu taraf olma bu taraf olma durumlarını da gizleme ihtiyacı duymadan, aleni bir şekilde yürütmektedirler. Bu durum son derece yanlıştır. Bazı kişilerin attıkları her adımda sorumluluklarını taşıdıkları kurumları düşünmeleri gerekiyor. Bu kişiler davranışlarını kendi açılarından düşünmeseler bile, temsil ettikleri kurumlar ve sorumlu oldukları kişiler açısından düşünmelidirler. Zira milletin ortak değerleri olan kurumları yıpratmak hiç kimsenin hakkı değildir”
“DURUM BÖYLE DEVAM EDERSE MİLLET GEREKEN CEVABI ALACAKTIR’’
Hiç kimsenin makamını ve gücünü kullanarak üzerine vazife olmayan işlere karışmaması gerektiğini vurgulayan Yegin; “Aksi halde başka bir ‘Vesayet’ sisteminden söz eder hale geliriz ki bu durumu millet hiçbir zaman istememiştir ve gereken cevabı da her zaman vermiştir. Durum böyle devam ederse millet yine gereken cevabı verecektir” dedi.   Haber: Emrah Çoğalan

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 14:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
esnaf
esnaf - 6 yıl Önce

hiç merak etme sayın yeğin biz onlara gereken cevabı vereceğiz.oylar maviyeee..

helal sana
helal sana - 6 yıl Önce

valla ağzına yüreğine sağlık tuncay be kardeşim cesaretine hayranın herkezi karşına alıp korkmadan bunları dile getirmen büyük başarı.. acaba kimmmişş hangi partiymiş hangi başkanmış onu da merak ediyoruz.....

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510