banner265

banner571

Yel: Sınıfta kaldılar

AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Mustafa Yel, CHP’li Tekirdağ Büyükşehir ve Çerkezköy Belediyesi’nin 4 yılını değerlendirdi. Yel, iki belediyenin de sınıfta kaldığını ifade etti.

Yel: Sınıfta kaldılar
banner301

Çerkezköy Bakış-AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, dün Çerkezköy çıkarması yaptı. Yel, beraberindeki AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe ile birlikte esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Onları istek, talep ve şikâyetlerini dinledi.

“BÜTÇELERİ 1,5 MİLYAR TL”

Yel, Çerkezköy ziyareti sırasında Bakış Gazetesine de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çerkezköy Belediyesi’nin 4 yılını değerlendirdi.  İki belediyenin de  

belediyecilik anlayışı denilince sınıfta kaldığını belirten Yel, “Bunu söylerken de sadece Tekirdağ’ı değerlendirerek değil, Türkiye’deki diğer büyükşehir ve ilçe belediyelerini kıyaslayarak bunu ifade etmek istiyorum. Çünkü; bir şeyin başarılı olup olmaması benzeri şeyler ile kıyaslamayı gerektiriyor. Bende partimizin yerel yönetimlerin uyum komisyonunda çalışan biri olarak tüm Türkiye’deki belediyeleri takip ediyorum. Bu anlamdaki başarı skalasını yakından görme imkanımız var. Şunu ifade etmek istiyorum. Tekirdağ’da bizim 2013 yılı sonuna kadar, yani Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olmadan evvel 33 tane belediyemiz ve 1 tane özel idaremiz vardı. Toplamda 34 tane yerel yönetime 1 yıl içerisinde İller Bankasından gönderilen toplam ödenek miktarı 189 milyon liraydı. Ama şunu görüyoruz ki; 2017 yılının kesinleşmiş bütçesi Tekirdağ Büyükşehir Belediye ve TESKİ ile birlikte 1,5 milyar lira. Yani eski ile kıyasladığımız zaman sadece Tekirdağ Belediyesinin bütçesinin TESKİ ile beraber eskiden İller Bankasından gelen paranın yaklaşık 8-9 katı olduğunu görüyoruz. Buna ilçeler dahil değil. İlçeler ile birlikte bu rakam 2 milyarın üzerine çıkıyor. Bazen vatandaş arasında gezerken şunu söylüyorlar. ‘Belediyeler çalışacak ama siz hükümet olarak onlara yeterli desteği vermiyorsunuz, önünü kesiyorsunuz.’ gibi çeşitli iddialar ile karşılaşıyoruz. Tabi CHP algıyı yönetmeye alışmış, bu güne kadar halkımıza algıyı yönetmek için doğruları söylememiş ve kendilerinin işlerine geldiği gibi hareket etmiş. Çok önemli olan konulardan birisi de bu konu. Tekirdağ ya da başka bir belediye başkanı bir muhtarın işi için Ankara’ya hiç gitmese bile elinde belli bir ödeneği var ve yetkileri var. En önemlisi de yetkileri. Bugün Gençlik Spor’dan Tarım Hizmetlerine kadar, sporsal faaliyetlerden kültürel faaliyetlere kadar, imar uygulamalarına kadar Büyükşehir Belediyesinin özellikle her türlü yetkisi, donanımı, personeli, araç gereç ve bütçesi var.  Buna rağmen Tekirdağ’da vizyoner bir belediyeciliği göremiyoruz.”dedi.

ORDU ÖRNEĞİ VERDİ

AK Partili Ordu Büyükşehir Belediyesinin Su ve Kanalizasyon İdaresi ile birlikte toplam ödeneğinin yıl için 650 milyon lira olduğunu belirten Yel, “Biraz önce bahsettiğim 1,5 milyar lira. Bizim yarımızdan bile daha az bütçeye sahipken 4 yıl içerisinde belediye bin 500 kilometre asfalt yol yapmış, hem de engebeli bir arazide. Biz ise 765 kilometre köyler arası yol yapmışız. Dolayısıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden, Ordu Büyükşehir Belediyesi 4 kat daha fazla yol çalışması yapmış bu süre içerisinde. Yolları sadece örnek olarak söylüyorum ama bunun dışında ilinin kalkınabilmesi için her türlü önemli hizmetlere imza atmış bir belediye Ordu Büyükşehir Belediyesi. Tekirdağ’a baktığımızda Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Kadir Albayrak her sözüne başlarken diyor ki; Tekirdağ’da 257 köy varken bir anda mahalle olduK, işte benim şu kadar nüfusum var, bu kadar zor durumdayım diyerek hep bir bahane üreten yaklaşımı var.  Ben şunu hatırlatmak istiyorum. Büyükşehir Belediyesi sadece Tekirdağ’da olmadı. Toplamda 30 Büyükşehir Belediyesi Bütünşehir kapsamında hizmet vermeye başladı. Ama bunlardaki başarı sıralamasında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi hep sonda 5. sırada yer almakta. Bunu tabi hem anketler böyle söylüyor, hem de vatandaş arasında çok gezerek Milletvekili olan Mustafa Yel’de bunları görerek söylüyor, bunu gerçekten inanarak söylüyor.”dedi.

“HER YERDE BELEDİYELER İLE İLGİLİ ŞİKAYETLER ALIYORUZ”

Tekirdağ’ın bütün ilçelerini gezdiğini ve her yerde belediyeler ile ilgili şikayetler aldıklarını belirten Yel, “Tabi bunun yanı sıra Çerkezköy Belediyemizin de burada yaptığı faaliyetlere baktığımızda vatandaşların bir tanesinden “teşekkür ederiz, çok iyi çalışıyorlar” diye bir şey duymadık. Kaldı ki burada yıllardır alışılagelmiş ve çokta büyük sıkıntı olmayan trafiğe el attılar. Aman Allah’ım! gerçekten trafikte şu anda büyük sıkıntılar yaşanmaya başlandı. Tek yönlü trafik hem esnafın işlerini olumsuz etkiledi, hem de vatandaşların yol bulmaları konusunda sıkıntılar yaşanmaya başladı. Ben bile birçok zaman buraya gelen biri olarak her geldiğimde yolu sorarak gitmek zorunda kalıyorum. Bunu yaparken de malum yolun ortasındaki birçok ağacı söktüler. Çevreci olduğunu iddia eden bu belediye pek çok ağacın da sökülmesine burada neden oldu. Bu yol işlemini yaparken de vatandaşlarımızdan hiçbir şekilde görüşte almadılar. Bizler siyasetçiler kim adına görev yapıyoruz, millet adına görev yapıyoruz. Millete rağmen görev olmaz. Milletle beraber görev olur. İşte CHP’li Belediyelerin anlayamadığı, CHP’li zihniyetin Türkiye’de neden başarısız olduğunu gösteren güzel bir örnek bu. Vatandaşlara rağmen bir şey yapmaya kalktığınızda yaparsınız, ancak vatandaş en yakın seçimde sizi bu trenden indirir. Dolayısıyla 15,5 yıldır girdiği tüm seçimlerden başarı ile çıkmış, hem yerel, hem genel, hem referandumdan istediği sonuçları almış bir AK Parti var. Kimse kimseye kara kaşı, kara gözü için oy vermemekte. Bu konu sadece milletin derdi ile dertlenen, millete hizmetkar ruhuyla hizmet edenlerin başarılı olacağını bilen milletimiz AK Partiyi hep zaferlere taşıdı. Tabi partimiz de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, sandık kurullarımıza kadar kim varsa bu parti içerisinde daima millet için çalışan bir parti, dolayısıyla millet için çalışan bir parti ile milletimiz yoluna devam ediyor. 2023 vizyonu, 2053, 2071 vizyonlarıyla da milletimizin gönlünde taht kurmaya devam ediyor. Eğer böyle olmasaydı 2002 yılından önceki gibi bir Türkiye’de olsaydık biz bugün ne Zeytin Dalı operasyonunu yapabilirdik, ne Fırat Kalkanı operasyonunu yapabilirdik,  ne de millet 15 Temmuz’da kendi lideri ve iradesi için yollara dökülürdü. İşte bu yüzden milletimiz 15 Temmuz günü kendine hizmetkarlık yapan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve devletinin yanında oldu ve yollara döküldü. Bunun nihayetinde tüm Dünya’ya ‘benim iradem her şeyden güçlüdür, milletin iradesi ile yol yürüyen hükümetime ben güveniyorum, Cumhurbaşkanıma güveniyorum’ mesajı verdi. Bu mesaj doğrultusunda da çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2019 seçimlerinde de umuyorum ki bunun için çalışıyor ve dua ediyoruz, Tekirdağ’da AK Parti sancağını gönlere çekeceğiz. Yerel ve genel seçimlerde de 1. parti olmak için çalışıyoruz.”ifadelerine yer verdi.

“SUYU 1 LİRADAN VER. VATANDAŞIMIZ DA RAHATLASIN”

TESKİ’nin su fiyatlarına da değinen Yel, “İçme suları bildiğiniz gibi belediyelerin ve belediye meclislerinin kendi içlerinde aldığı kararlar. Şimdi Sayın Kılıçdaroğlu çıkar her seçimden önce “Mazotu 1 lira yapacağız”’der. Mazot dışarıdan gelen, kaynağı dışarıda olan bir şey ama bu zatı muhteremlerin belediyeleri bakıyorsunuz ki Tekirdağ’ın her yerinde 5 lira ile 6 lira arasında satıyorlar. Kendi kaynağımız olan suyun metreküpünü 6 liradan veren belediye, bir bakıyorsunuz ki Genel Başkanları ‘Ben mazotu 1 liradan vereceğim.’diyor. Gerçekten bu anlamda son derece birbirleri ile tenakuz içerisinde, vatandaşımızın da kafasını karıştıran, vatandaşımızın da asla inanmayacağı bir durum ile karşı karşıyayız. Vatandaşlarımız gerçekleri görmekte, işte onların belediyelerinde 5-6 liraya satılan su. Hadi suyu 1 liradan versin. Bırakın mazotu, suyu 1 liradan versinler. Bende buradan bu çağırıyı yapıyorum. Sayın Kılıçdaroğlu gel belediyelerine burada bu talimatını ver, suyu 1 liradan ver vatandaşımız da rahatlasın.”diye konuştu.

“İNSAFSIZCA ÜCRETLER ALINMAKTA”

AK Partili Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin otopark ücretini 1 liraya çektiğini, CHP’li Edirne Belediyesi’nin de böyle bir çalışmasının olduğunun ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi7nden böyle bir adım gelmediğinin hatırlatılması üzerine Yel, “Bu konuya baktığımızda neredeyse 30 yıldır Tekirdağ’da CHP’li Belediye’nin olduğunu görüyoruz. Buna rağmen düzgün bir otoparkın düzgün bir yerde yapılmadığını görüyoruz. Salkım saçak araçların sağda solda park etmek zorunda olduğu ve böyle giderse birkaç yıl sonra iyice trafiğin kilitleneceğini görüyoruz. Buna karşı hiçbir tedbirleri yok iken, vatandaşın mecburi olarak park ettiği yerlerden de insafsızca ücretler alınmakta. Bu gerçekten büyük bir insafsızlık ve fırsatçılıktır. Hazır biz buraya gelmişiz 5 yılda ne yaparsak yanımıza kâr’dır diyen bir belediyecilik anlayışı, dolayısıyla vatandaşlarımızı da bu konularda inşallah gelecek olan seçimde AK Parti Belediyeciliğini tekrardan Çerkezköy’e ve tüm Tekirdağ’a getirmeleri için ben vatandaşlarımızı davet ediyorum.”diye cevapladı.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (2)
AĞASI 3 yıl önce
Hemde ne kalmak hala 100 yıl öceki kafada bu Chp liler
Vatandaş 3 yıl önce
Vatandaşa rağmen iş yapmıyorsanız Termik Santral niye var?
Namaz Vakti 25 Eylül 2021
İmsak 05:24
Güneş 06:49
Öğle 13:08
İkindi 16:34
Akşam 19:17
Yatsı 20:37
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Altay 7 15
2. Beşiktaş 7 14
3. Trabzonspor 6 14
4. Hatayspor 6 13
5. Fenerbahçe 6 13
6. Konyaspor 6 12
7. Alanyaspor 6 12
8. Karagümrük 6 11
9. Kayserispor 6 10
10. Gaziantep FK 6 8
11. Galatasaray 6 8
12. Sivasspor 6 6
13. Adana Demirspor 6 6
14. Malatyaspor 6 6
15. Göztepe 6 5
16. Kasımpaşa 6 5
17. Antalyaspor 6 5
18. Başakşehir 6 3
19. Giresunspor 6 1
20. Rizespor 6 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 6 16
2. Ankaragücü 6 12
3. Eyüpspor 6 12
4. Erzurumspor 6 12
5. Tuzlaspor 6 11
6. Kocaelispor 6 10
7. Bandırmaspor 6 9
8. Manisa FK 6 9
9. Boluspor 5 7
10. Samsunspor 5 7
11. Altınordu 6 7
12. Menemenspor 6 7
13. Adanaspor 6 6
14. Balıkesirspor 5 6
15. Denizlispor 6 6
16. Bursaspor 6 5
17. Gençlerbirliği 6 5
18. İstanbulspor 5 4
19. Ankara Keçiörengücü 6 4
Takımlar O P
1. Chelsea 5 13
2. Liverpool 5 13
3. M. United 5 13
4. Brighton 5 12
5. Man City 5 10
6. Everton 5 10
7. Tottenham 5 9
8. West Ham 5 8
9. Brentford 5 8
10. Aston Villa 5 7
11. Watford 5 6
12. Leicester City 5 6
13. Arsenal 5 6
14. Crystal Palace 5 5
15. Southampton 5 4
16. Wolverhampton 5 3
17. Leeds United 5 3
18. Newcastle 5 2
19. Burnley 5 1
20. Norwich City 5 0
Takımlar O P
1. Real Madrid 6 16
2. Atletico Madrid 6 14
3. Real Sociedad 6 13
4. Sevilla 5 11
5. Valencia 6 10
6. Rayo Vallecano 6 10
7. Barcelona 5 9
8. Real Betis 6 9
9. Athletic Bilbao 6 9
10. Osasuna 6 8
11. Mallorca 6 8
12. Villarreal 5 7
13. Espanyol 6 6
14. Cádiz 6 6
15. Elche 6 6
16. Levante 6 4
17. Celta de Vigo 6 4
18. Granada 6 3
19. Getafe 6 0
20. Deportivo Alaves 5 0
21°
kapalı