Yeni hastanede ilk ameliyat ve doğum gerçekleşti

Yapımı biten ve hizmete giren Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde ilk operasyonlar yapıldı.

Yeni hastanede ilk ameliyat ve doğum gerçekleşti
Çerkezköy Devlet Hastanesi’nin yeni binasına taşınmasının ardından önce poliklinikler daha sonra da Acil Servis hizmete girmişti. Hastanenin tamamen taşınmasının ardından önceki gün de ilk ameliyat ve doğum gerçekleşti. Çerkezköy halkının büyük memnuniyet duyduğu hastanede hastalara adeta otel rahatlığı sunulurken, eski hastanenin yıkımına da önümüzdeki süreç içinde başlanılacağı öğrenildi.

Yapımı biten ve hizmete giren Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde ilk operasyonlar yapıldı.

İLKLER GERÇEKLEŞMEYE BAŞLADI


Geçtiğimiz günlerde hizmet vermeye başlayan yeni Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde önceki gün ilk ameliyat ile doğum gerçekleşti. Önceki gün saat 15.00’da apandis ameliyatı olmak için ameliyathanenin yolunu tutan 5 yaşındaki Yunus Emre Tunçel, Çocuk Cerrahı Uzm.Dr. Murat Karabul ve ekibinin yapmış olduğu başarılı ameliyatın ardından yeni hastanede ameliyat olan ilk hasta oldu. İlk ameliyatın ardından hastanede ilk doğumu da saat 14.00’da Ayfer Eker isimli hasta yaptı. Doğum, Kadın Doğum Uzmanı Mehmet Bayrak ve ebeler Melda Canserin, Pelin Eken, İlknur Arslan tarafından gerçekleştirildi.

VATANDAŞ SON DERECE MEMNUN


Çerkezköy halkını son derece memnun eden yeni Çerkezköy Devlet Hastanesi büyüklüğü ve konforu ile hastalardan çalışanlara kadar tam not aldı. Öte yandan eski hastane binasının da önümüzdeki günlerde yıkımına başlanılacağı öğrenildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2016, 16:09

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510