Yeryüzünün solmayan tek çiçeği annelerimizdir

Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, her yıl Mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanan Anneler Günü'ne ilişkin açıklamada bulundu. Tüm annelerin bu özel gününü kutlayan Başkan Ertem, anneleri yeryüzünde solmayan tek çiçek olarak tanımlayarak “Bu nadide çiçeklerin suyu onlara olan sevgimiz, güneşi ise saygımızdır. '' dedi.

Yeryüzünün solmayan tek çiçeği annelerimizdir
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, yaptığı açıklama ile tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı.
“YERYÜZÜNDE SOLMAYAN TEK ÇİÇEK ANNELERİMİZDİR’’
Yarın kutlanacak olan Anneler Günü dolayısıyla açıklama yapan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, anneleri yeryüzünde solmayan tek çiçek olarak değerlendirerek, “Bu nadide çiçeklere verilebilecek en güzel armağan, ömür boyunca onlara layık evlatlar olmaktır. Peygamberimizin annesi Amine Hanım ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'a rahmet diliyorum. Ne mutludur ki Peygamberimiz ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk, annelerine layık evlatlar olmuşlardır. Hepimizin annesi olan Amine Hanım ve Zübeyde Hanım'a bu vesileyle bir kez daha rahmet diliyor ve hayata veda etmiş olan 'Cennetin ayaklarına serili olduğu' tüm annelerimizi bir kez daha minnet ve rahmet ile yad ediyoruz'' diye konuştu.
“ANNELERİMİZİ BİR GÜN DEĞİL HER GÜN HATIRLAMALIYIZ’’
banner287
Anneleri yeryüzünde solmayan tek çiçek olarak tanımlayan Başkan Ertem, “Bu nadide çiçeklerin suyu onlara olan sevginiz, güneşi ise saygınızdır. Sevgi ve saygı ile harmanlanan değerlere katılabilecek en önemli unsur ise, annelerimize ömür boyunca layık birer evlat olmaktır, çünkü onlar için yeryüzündeki en güzel hediye sizlersiniz. 'Her gönülde açan çiçek olan annelerimizi ise, sadece bir gün değil her gün hatırlamalıyız. Annesi yaşadığı şehirden uzak olanlar sık sık arayıp hallerini, hatırlarını sormalıdırlar. Annesinin her zaman yanında olan evlatların işleri de her zaman annesinden alacağı dualarla rast gider. Anneye hürmetin ne denli önemli olduğu da bizlere 'Onlara (anne- baba) öf bile demeyiniz, cennet annelerin ayakları altındadır' şeklinde Hadis-i Şeriflerle anlatılmıştır. Bizler de ailelerimize olan davranışlarımıza bu örneklerle yön vermeli, eğer var ise ailelerimize karşı olan yanlışlarımızı da en minimal dereceye indirmeliyiz” dedi.
“ANNELERİMİZE LAYIK BİRER EVLAT OLALIM’’
Ali Ertem, annelerimizin vatan toprakları uğruna vermiş olduğu mücadelelerin de asla yadsınamayacağını ifade ederek, şunları söyledi: “Tarihçilerimiz tarafından sadece Çanakkale'de beş bin kadın şehidimizin olduğu açıklanırken, daha 20'sinde Türk-Rus Savaşı’nda (93 Harbi) Aziziye Tabyası’nı sopayla,taşla, kazma, kürekle savunanlara katılarak cesurca savaşan ve ardından oğlunu Çanakkale'de şehit veren Nene Hatun'u, 1921 yılında İnebolu'dan kağnıyla Kastamonu'ya cephanelik taşıyan, kağnıdaki malzemeleri ıslanmaması için kazağıyla örten ve yavrusu ölmesin diye onu vücut sıcaklığıyla koruyarak cesurca şehit olan Şerife Bacı'yı unutmak mümkün mü? Bu önemli günde Nene Hatun ve Şerife Bacı gibi nice annelerimizi bir kez daha rahmet ile anıyor, yaşayan tüm annelerimizi ellerinden öpüyor ve gençlerimize de böylesi şanlı ve cesur olan annelerimize layık olmaları için üzerilerine düşen görevleri büyük bir titizlikle yerine getirme çağrısında bulunuyoruz. Tüm annelerin Anneler Günü kutlu olsun”
Haber: Emrah ÇOĞALAN

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510