banner265

banner579

banner306

banner578

Yıldızlar geçidi

Geleneksel olarak yapılmaya başlanan ‘Çerkezköy Yıldızlarıyla Buluşuyor’un ikincisi Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonunda yapıldı.

Çerkezköy 27.05.2016, 20:35 27.05.2016, 20:38 Bakış Haber Merkezi
Yıldızlar geçidi
2015-2016 Eğitim Öğretim yılı içerisinde Dünya, Türkiye ve İl çapında derece elde edilen öğrenciler onure edilirken, programda konuşan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy’ün sadece sanayi alanında adını duyurmadığını, eğitim alanında da adından söz ettirdiğini ve eğitim alanında marka kent olma yolunda emin adımlarla gittiğini kaydetti.

Çerkezköy Bakış -2’nci Çerkezköy Yıldızlarıyla Buluşuyor dün ÇOSB Konferans salonunda gerçekleştirildi.
GENİŞ KATILIM
Saat 10:00’da başlayan programa Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Can Burak Şişman, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necmi Akman, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri İrfan Danışmaz ile Yusuf Hayri, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Taha Ülker, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan, Çetin Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Programın açılış konuşmaları öncesi Çerkezköy Kaymakamlığı Proje Koordinasyon biriminin yıl içerisinde yapmış olduğu çalışmalar slayt eşliğinde davetlilere izletildi.
“OKULLAR SADECE AKADEMİK YERLER DEĞİLDİR”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Çerkezköy Yıldızlarla Buluşuyor programın açılış konuşmasını Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan yaptı. Erdoğan, elde edilen başarılarda emeği geçen tüm öğretmenlere, öğrencilere teşekkür ederken, Spor müsabakaları başta olmak üzere birçok alanda emeği olan Çerkezköy Belediyesine de teşekkür etti. Erdoğan, “Bugün burada olmaktan dolayı Milli Eğitim camiası adına çok mutluyum. Okulların sadece akademik anlamda bir yer olmadığının ispatını bugün bu sahnede daha iyi anlayacağız. 196 öğrencimiz çok önemli dereceler elde etti. Öğrencilerimizin aldığı bu başarıda en etkin rol oynayan meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.“TOPYEKÜN SEFERBERİZ”
Erdoğan’ın ardından Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay konuşmasını yapmak üzere kürsüye geldi. Kaymakam Metin Kubilay yaptığı konuşmada eğitim alanında topyekün seferberlik başlattıklarını ifade etti. Kubilay, “Okul öncesinden başlayarak eğitimin her kademesi ile yakından ilgiliyiz. Eğitim kurumlarının fiziksel şartlarının iyileştirilmesi, hem de kalitesinin artırılması için yoğun bir çalışma sürdürmekteyiz. İlçemiz nasıl sanayi alanında ülkemizde adından söz ettiriyorsa bununla beraber eğitimde de marka kent olması yolunda yoğun çalışmalar sarf ediyoruz. Kaymakamlığımızın girişimleri sonucu hazırlanan Eğitim Kampüsü Projesi ilçemiz Ambardere mevkiinde hayata geçmektedir. İlçemizde her yıl yüzde 10 civarında öğrenci artışının getirdiği başta ikili eğitim olumsuzluğu olmak üzere bir çok olumsuzluğu sona erdirecek. Çetin Group Fen Lisesi için kampüs alanında çalışmalarına start verdi. Aynı şekilde Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası da Sosyal Bilimler Lisesi için kollarını sıvadı. Bir kez daha kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.
“HALK EĞİTİME DE ÖNEM VERİYORUZ”
Kubilay konuşmasının devamında da Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan kurslara değindi. Kursiyer sayısının 32 bin 500’e dayandığını ve 1473 kursun da faal olarak devam ettiğine vurgu yapan Kubilay, “Bölgemizin nitelikli eleman ihtiyaçlarına Halk Eğitim Kursları ile takviye yapmaya çalışıyoruz. Birbirinden farklı binlerce kurs sayesinde kursiyerlerimiz hem sosyal anlamda kendilerine farklılık katıyor hem de ev bütçelerine destek oluyorlar. Sadece Halk Eğitim Merkezlerinde değil okullarda, Sivil Toplum Kuruluşlarının salonlarında ve fabrikalarda kurslarımız işleniyor. Bu bağlamda da Halk Eğitim Merkezi Müdürümüze de teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
İL BİRİNCİSİ KORO İLE GÖSTERİLER START ALDI
Konuşmaların ardından Tekirdağ genelinde birinci olan Veliköy Belediyesi Ortaokulu Korosu ve İl genelinde en iyi koro Şefi olan Nurcan Sevgi, davetlilere eşsiz müzik ziyafeti sundu.
SAHNE İLK AVRUPA VE TÜRKİYE ŞAMPİYONLARININ
Antalya 4’ncü Avrupa Küçükler Taekwondo Şampiyonası’nda Nurullah Narin Ortaokulu öğrencilerinden Samet Ayaz Avrupa şampiyonu oldu. Fransa 6’ncı Avrupa Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası’nda Nurullah Narin Ortaokulu öğrencilerinen Kübra Kepenek Avrupa üçüncüsü oldu. Gençler Kick-Boks Şampiyonası’nda Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi öğrencisi Ömer Değirmenci Türkiye Şampiyonu, Bolu MEB  Küçük Erkekler Kick-Boks Şampiyonası’nda Nurullah Narin Ortaokulu’nda  Alperen Ayaz da Türkiye Şampiyonu oldu. Ayrıca Muğla Marmaris Yıldızlar Türkiye Şampiyonası 29 ve 36 kilogramda Muaythai dalında Nurullah Narin Ortaokulu’ndan Senanur Kepenek ve Gülsüm Ügey Türkiye Şampiyonu oldu. Yine Türkiye geneli Monami Resim yarışmasında yarışan Özel Gülerçin Koleji öğrencileri Utku Sevinç ve Azra Zenginal da Türkiye birincisi oldu. Bursa BUTAD 2’nci Ulusal Gastronomi Festivali’nde Lise düzeyi ekip alanında HFZ Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Fatmaz Yıldız, Emine Çiftçi ve Sena Satar altın madalya kazanırken, aynı festivalde  HFZ Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri pizza dalında Fatma Mervenur Okur, tatlı dalında Elif Topçu, Aleyna Amanve Buse Aka, Ana yemek dalında Burçak Kara, Şule Demir ve Edanur Din altın madalya kazandı. Derece elde edilen öğrenciler sahneye çıkarken, öğrencilere ödülleri Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay tarafından verildi.
YILDIRIM’DAN ÖDÜLLERİNİ ALDILAR
Programda Gastronomi Festivalinde gümüş ve bronz madalya kazananlarda sahne aldı. Gastronomi Festivalinde  HFZ Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri Meltem Kandemir, Melisa Duran pizza dalında, Betül Öksüz, Sevda Keleş balık dalında, Bahanur Uygurtaş, Sevim Bayrak ve İlayda Yaprak Kaya tatlı, ana yemek ve makarna dalında gümüş madalya kazandı. Yine HFZ Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencilerinden Cansu Ballı, Zeynep Meryem Kılıç, İlayda Öztürk; ana yemek, pizza ve makarna dallarında bronz madalya kazandı. Türkiye genelinde madalya kazanan öğrencilere ödülleri Çerkezköy 3’ncü Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Yılmaz Yıldırım tarafından verildi.
MİCROSOF TARAFINDAN TÜRKİYE YAZILIM LİDERİ SEÇİLDİ
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Lisesi öğrencilerinden Yasin Aksipahi isimli öğrencide Bilgisayar yazılımında dünya devi olan Microsoft’un yazılımında bulduğu hatayı Microsoft’a bildirmesinin üzerine Microsoft tarafından Türkiye Yazılım Lideri ünvanına layık görüldü.
ÜNAL TARAFINDAN ÖDÜLLERİNİ ALDILAR
Tekirdağ genelinde yapılan Türk Halk Müziği yorumlama yarışmasında Veliköy Çok Programlı Lisesi öğrencilerinden Murat Işıksoy ve Devrim Zengin Ege İl birincisi oldu. Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri de atletizm dalında çeşitli koşu mesafeleri kategorisinde takım halinde İl birincisi oldu. Yine Taekwondo’nun değişik sikletlerinde ÇTSO Anadolu Lisesi öğrencisi Fatih Sert ve Kızılpınar Belediyesi Çok Programlı Lisesi öğrencisi Berkay Kaçmaz Tekirdağ birincisi oldu. Öte yandan Mevlana Ortaokulu öğrencilerinin oluşturduğu bir ekipte Geomatik isimli tasarımla il birinciliği kazandı. Fevzipaşa okulu öğrencisi Gizem Nesil Genç, İstikal Marşını güzel okuma yarışmasında Tekirdağ birincisi olurken, Özel Gülerçin Koleji Öğrencilerinden Yasemin Kasnak ‘İnsan Hakları’ konulu kompozisyon yarışmasında il birinciliği elde etti. İmam Hatip Lisesi öğrencisi İbrahim Koçer de hafızlık yarışmasında il birinciliği kazandı.  Birincilere ödüllerini Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal takdim etti.CAN BURAK ŞİŞMAN TAKDİM ETTİ
Popüler Müzik dalında Tekirdağ’ın en iyisi seçilen Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi öğrencilerinden Öznur Kızılaslan’ın canlı performasının ardından ödülünü almak için sahneye çıktı. Ayrıca ÇTSO Lisesi Tekirdağ Genç Kızlar Basketbol Turnuvasında birincilik elde etti. 75.yıl Ortaokulu öğrencilerinden Erdem Kutay Başol ve Can Koç plaj voleybolunda il birinciliği elde etti. Veliköy Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri Hasan Kopal, Serhat Civan, Serhat Doğan ve Mert Can Uçar Petant dalında il birincisi oldu. Tekirdağ Arapça Çocuk Şarkıları koro yarışmasında İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin oluşturduğu koro il birincisi oldu.
Derece elde eden öğrenciler ödüllerini Çerkezköy Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Can Burak Şişman’dan ödüllerini aldı.
FİNALDE EFELER SAHNE ALDI
Programın finaline doğru diğer derece elde edilen öğrencilere ödülleri takdim edildikten sonra Halit Narin Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Halk Oyunları ekibinin gösterileri büyük beğeni topladı. Efelerin sahne aldığı gösteri dakikalarca alkışlanırken protokol mensupları programın sonunda öğrenciler ve öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.
Kaynak: Çerkezköy Bakış
banner287
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 22 Ocak 2020
İmsak 06:56
Güneş 08:28
Öğle 13:18
İkindi 15:37
Akşam 17:58
Yatsı 19:24
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 18 40
2. Başakşehir 18 36
3. Trabzonspor 18 35
4. Fenerbahçe 18 34
5. Alanyaspor 18 32
6. Galatasaray 18 30
7. Beşiktaş 18 30
8. Göztepe 18 26
9. Malatyaspor 18 24
10. Gaziantep FK 18 24
11. Denizlispor 18 22
12. Çaykur Rizespor 17 20
13. Gençlerbirliği 17 18
14. Konyaspor 18 18
15. Kasımpaşa 18 15
16. Antalyaspor 18 14
17. Ankaragücü 18 12
18. Kayserispor 18 10
Takımlar O P
1. Hatayspor 18 37
2. Erzurum BB 18 31
3. Bursaspor 18 30
4. Akhisar Bld.Spor 18 28
5. Keçiörengücü 18 28
6. Ümraniye 18 28
7. Menemen Belediyespor 18 28
8. Adana Demirspor 18 27
9. Altay 18 24
10. Balıkesirspor 18 24
11. Giresunspor 18 24
12. Fatih Karagümrük 18 23
13. İstanbulspor 18 20
14. Altınordu 18 19
15. Osmanlıspor 18 16
16. Adanaspor 18 13
17. Boluspor 18 13
18. Eskişehirspor 18 9
Takımlar O P
1. Liverpool 22 64
2. Man City 23 48
3. Leicester City 23 45
4. Chelsea 23 39
5. M. United 23 34
6. Wolverhampton 23 34
7. Sheffield United 23 33
8. Tottenham 23 31
9. Crystal Palace 23 30
10. Arsenal 23 29
11. Everton 23 29
12. Newcastle 23 29
13. Southampton 23 28
14. Burnley 23 27
15. Brighton 23 25
16. West Ham 22 23
17. Watford 23 23
18. Aston Villa 23 22
19. Bournemouth 23 20
20. Norwich City 23 17
Takımlar O P
1. Barcelona 20 43
2. Real Madrid 20 43
3. Atletico Madrid 20 35
4. Sevilla 20 35
5. Getafe 20 33
6. Real Sociedad 20 31
7. Valencia 20 31
8. Athletic Bilbao 20 30
9. Villarreal 20 28
10. Granada 20 27
11. Real Betis 20 27
12. Levante 20 26
13. Osasuna 20 25
14. Deportivo Alaves 20 23
15. Real Valladolid 20 22
16. Eibar 20 22
17. Mallorca 20 18
18. Celta de Vigo 20 16
19. Leganés 20 14
20. Espanyol 20 14
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
banner573
banner575
banner576
banner577