Yüksekokul için ‘3 Milyon TL’lik ek bütçe talebi

Veliköy Belediyesi eylül ayı meclis toplantısında Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu’na tahsis edilen idari binanın yapım ihalesi için 3 milyon TL’lik ek ödenek talebi gündeme geldi. Bütçe komisyonuna havale edilen talep, bütçe komisyonunun kararı doğrultusunda yeniden gündeme alınarak karara bağlanacak.

Yüksekokul için ‘3 Milyon TL’lik ek bütçe talebi
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Veliköy Belediyesi eylül ayı belediye meclis toplantısı yapılan ilk oturumun ardından tamamlandı.
MECLİS DÜN TOPLANDI
Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir başkanlığında meclis toplantı salonunda dün saat 10.00’da başlayan meclis toplantıya AK Partili belediye meclis üyesi Gökhan Gök dışında tüm meclis üyeleri eksiksiz katıldı. Açılış ve yoklamanın bir önceki meclis toplantısının tutanağı okundu.
ÇETİNKAYA KATİP ÜYE SEÇİLDİ
Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce toplantıya katılmayan meclis katip üyesi Gökhan Gök’ün yerine katip üye seçimi yapıldı. Gök’ün yerine Ramazan Çetinkaya katip üye seçildi.
EK GÜNDEM TOPLANTIYA EKLENDİ
Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu’na tahsis edilen idari binanın yapım ihalesi için 3 milyon TL’lik ek ödenek talebi oy birliği ile gündem maddeleri arasına eklendi. Konu hakkında yapılan kısa bilgilendirmede Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu’na tahsis edilen idari binanın yapımı için ödenek gerektiği ifade edilerek, belirlenecek miktarın yüzde 30’unun 2012 yılında 2013 yılında ise yüzde 70’inin kullanılacağı anlatıldı.
ÇERKEZKÖY’ÜN KARARI OKUNDU
Bir sonraki gündem maddesinde atıksu alt yapı evsel katı atık bertaraf tesisleri tarifelerinin belirlenmesi konusu görüşüldü. Yapılan bilgilendirmenin ardından Mali Hizmetler Müdürü Hasan Araç, Çerkezköy Belediye Meclisi tarafından alınan ücret tarifelerini okudu. Yapılan görüşmelerin ardından ilgili gündem maddesi görüşülmek üzere bütçe komisyonuna havale edildi.
3 MİLYON TL’LİK EK BÜTÇE TALEBİ
banner287
Son gündem maddesinde Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu’na tahsis edilen idari binanın yapım ihalesi için 3 milyon TL’lik ek ödenek talebi görüşüldü. Yapılan bilgilendirmenin ardından talep görüşülmek üzere bütçe komisyonuna havale edildi.
“ÇIKACAK KARARI BEKLİYORUZ’’
Gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından dilek ve temenniler bölümüne geçildi. Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir önceki meclis toplantılarına oranla son meclis toplantılarının oldukça kısa sürdüğünü ifade ederek “büyükşehir sürecinde çıkarılan yönetmelik gereğince belde belediyeleri olarak yetkilerimizin çoğu sınırlandırıldı. Bir anlamda elimiz kolumuz bağlandı. Büyükşehir yasa tasarısının TBMM’nde görüşülerek, çıkacak kararı bekliyoruz’’ dedi.
“SON KARAR ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE VERİLECEK’’
Başkan Belindir, dilek ve temenniler bölümünde kendisine yöneltilen soruları da cevaplandırdı. Veliköy’e yapılacak ikinci ilköğretim okulunun yeni sezonda eğitim-öğretime bağlayacağını açıklayan Başkan Belindir, “yeni okulun hem ilkokulu hem de ortaokul olarak eğitim-öğretime açılmasını planlıyoruz. Diğer mevcut okulun da ilk okul olması planlanıyor. Ancak henüz karar verilmiş değil. Konu hakkında önümüzdeki günlerde karar verilecek.’’ İfadelerine yer verdi.
“DUYARLI OLALIM’’
MHP’li Sedat Göral, belediye panolarına asılan ilanlardan belediyeye gelir elde edilip edilmediğini sorarken, Adem Yıldırım ise futbolcuların alacaklarının tamamlanıp tamamlanmadığını sordu. Başkan Belindir, belediye panolarındaki ilanlardan ne kadar ücret alındığının araştırılması için talimat verirken belde içerisindeki durak ve panolara zaman zaman zarar verildiğini söyledi. Vatandaşlardan duyarlı olmasını isteyen Hanifi Belindir “bunlar hepimizin. Zarar veren olursa bunları bildirelim’’ dedi.
“KİMSENİN ALACAĞI KALMAZ’’
Futbolcuların alacakları konusunda yaptıkları çalışmalardan bahseden Belindir, alacağı kalan oyuncu olması durumunda onların da alacakları verileceğini söyledi. Dilek ve temenniler bölümünün ardından Veliköy Belediyesi eylül ayı belediye meclis toplantısı sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 11:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet genc
ahmet genc - 6 yıl Önce

o kadar ıhale yaptın sayın baskan bır tane muteahhıt kulup e el atamadımı nasıl bır beledıyecılık bu kasımpasa spor u ornek alın basbakanınız spor a futbol a bu kadar destek verırken sızın aklınız nerede meydan ıhalesı asfalt ıhalesı toplu konutlar bır tane muteahhıt cıkartıp 50-100 bın tl destek veremedımı genclere

ahmet genç
ahmet genç - 6 yıl Önce

sayın başkan ,

ust geçit e müteahhit in reklam panolarını astırmıssın bu reklamlardan belediye ye ne kadar gelir kaydı yapıldı bunun tarıhını mıktarını bır acıklarmısın yoksa tuyu bıtmemiş yetimin de hakkı olan kamu malını bedava mı kullandırtıyorsun

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306