Zabıta ile esnaf arasında gergin anlar

Fevzipaşa Mahallesi Güveniş Caddesi üzerinde bulunan bir iş yerinde, iş yeri sahibi ile zabıta arasında gergin anlar yaşandı.

Zabıta ile esnaf arasında gergin anlar
Güveniş Caddesi üzerinde bulunan bir iş yerinde dün zabıta ekipleri ile iş yeri sahibi arasında önce sözlü tartışma çıktı daha sonra iş yeri sahibi zabıta ekiplerine saldırmaya çalıştı. Olayı Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürü Kenan Erez sakinleştirirken, iş yeri sahibine farklı kalemlerden cezalar kesildi.

Fevzipaşa Mahallesi Güveniş Caddesi üzerinde bulunan bir iş yerinde, iş yeri sahibi ile zabıta arasında gergin anlar yaşandı.

SÖZLÜ TARTIŞTILAR

Dün saat 11.00 sıralarında meydana gelen olayda edinilen bilgiye göre, iş yeri önünde izinsiz kurban kesen dükkan sahibi çevredeki vatandaşlar tarafından zabıta ekiplerine ihbar edildi. Olaya müdahale etmek isteyen zabıta ekipleri meskun mahalde ve yaya kaldırımında kurban kesmekten dolayı iş yeri sahibine ceza yazmak isteyince iş yeri sahibi zabıta ekiplerine zorluk çıkardı. Sözlü tartışma ile devam eden olay daha sonra hararetlendi.

banner287
MÜDÜR ARAYA GİRDİ

Zabıta memurları ile kavgaya tutuşan iş yeri sahibi, olay yerine gelen Zabıta Müdürü Kenan Erez’in araya girmesi ile sakinleşirken kendisine yazılan cezanın adaletli olmadığını ifade etti. Meskun mahalde izinsiz kurban kesiminden ve kendisine ayrılan yerin dışına malzeme koymaktan dolayı ceza-i işlem yapılması gerektiğini söyleyen Zabıta Müdürü Kenan Erez ile de bir süre tartışan iş yeri sahibi yaşanılan olayı mahkemeye taşıyacağını söyledi.

CEZA YAZILDI

Yaşanılan gerginlikte zabıta ekipleri kaldırımı işgal ettiği için iş yeri sahibine ayrıca bir ceza daha yazdı. İş yeri sahibi Çerkezköy’deki tüm iş yerlerinin kaldırım işgali yaptığını iddia ederek hakkını mahkemede arayacağını kaydetti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 17:33

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaldırımlar
Kaldırımlar - 3 yıl Önce

Acaba aynı zabıtalar Akbank yanındaki yapımarkete kaldırım işgalinden ceza kesebilecekmi görevlerini yapabilecekmi

zor
zor @Kaldırımlar - 3 yıl Önce

Ne beledye başkanı ne de zabıtalar bu konuda görevlerini layıkıyla yerine getirmiyor

Vatandaş
Vatandaş - 3 yıl Önce

Herkes kaldırım işgal ediyor herkes kul hakkı yiyor sende ye bari! cevapmı bu? belediye zabıtalarındada hata var. İpin ucunu birazcık salınca herkes aynısını yapıyor sonra böyle ayağınıza dolanıyor haklıyken haksız oluyorsunuz. Buyrun şimdi çerkezköydeki diğer esnaflarada aynı cezayı yazmayın görelim. Adam gidip savcıya hakjkınızda görevi ihmal ve suistimalden suç duyurusu yaparsa memuriyetinizdende olursunuz Adama ceza kestiniz başkasına yokmu? koca çerkezköyde kimse diğer esnafların kaldırım işgalini şikayet etmiyormu? napıyorsunuz bu konuda?

kaldirimci
kaldirimci - 3 yıl Önce

Çerkezköyde bu konuda denetim yok. Bir tane kurban bulmuşlar,göstermelik is yapıyorlar. Her yer zabıta arabası dolu ne is yapar bu adamlar. Bütün kaldırımlar kapali. Maçanız yiyorsa gidin atatürk caddesindeki paşa esnaflara dokunun

Bu yorumu ikinci
Bu yorumu ikinci - 3 yıl Önce

Zabıta başta Atatürk caddesi olmak üzere dükkanlarının önünü babasının tapulu malı gibi işgal eden esnaflara yaptırım uygulasa, yolu kullanan vatandaşlarda rahat etse, bu yorumu yetkillilerde okusa, bu soruna bir çare bulsa, oy kaygısıyla esnafa sesini çıkarmayan siyasilerde yolları kullanan vatandaşında bir oyu olduğunu unutmasa, gazete de bu yorumu yayınlasa, Çerkezköy daha yaşanılası bir yer olsa, fena mı olur? Bu yorumu nokatasına kadar aynı olmak kaydıyla ikinciye yazdım. Merak ediyorum acaba yayınlanacak mı? Yoksa bakış gazeteside işine geldiği gibi mi davranacak?

Vatandaş
Vatandaş - 3 yıl Önce

artık bir yerden başlamak lazım. Adamlar sokak ortasında kurban kesmiş, kaldırım işgallerine belediye artık gerekeni yapmalı. Kim olursa olsun. gereken yapılıp ceza kesilmeli. Adamlarla tartışmaya didişmeye gerek yok basın cezayı sözlü olarakta bilgi verin gidin. Ödesinler cezaları.

Herkes haklı
Herkes haklı - 3 yıl Önce

Zabıta ceza kesmekle doğru yapmış. Esnafta kaldırım işgali konusunda doğruyu söylemiş.

Arda sezer
Arda sezer - 3 yıl Önce

Hiçbi esnaf halka ait kaldırımları kullanamaz buna Hakkı yok bu kim olursa olsun

Vatandas
Vatandas - 3 yıl Önce

Trafiğin yoğun olduğu caddelerde bu da yetmezmiş gibi birde manavlar sebze hali gibi hem kaldırımları hem yolu işgal etmekte bunu gören zabıta hiçmi yok arkadaşlar burasi şehir içi pazar değil lütfen vatandasa esnafa gösterilen toleransin birazini gösterin


SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510