Zafer’i BİRLİKTE kutladılar

Çerkezköy Belediyesi’nin organizasyonunda 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yılı nedeniyle 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Demokrasi Gecesi düzenlendi.

Zafer’i BİRLİKTE kutladılar
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi’nin organizasyonunda 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yılı nedeniyle 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Demokrasi Gecesi düzenlendi. Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tank Albay Engin Candaş, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal ile siyasi partilerin ilçe başkanlarının da katıldığı program Vatan Size Minnettar Anıtı önüne düzenlenen konserle tamamlandı.

KATILIM YOĞUN OLDU

Salı akşamı saat 20.00’da başlayan programa Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tank Albay Engin Candaş, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Öğe, CHP İlçe Başkanı Engin Camcı, MHP İlçe Başkanı Koray Önsel, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Funda Serfiçe, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

BAYRAK VE MEŞALELERLE YÜRÜDÜLER

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Demokrasi Gecesi programı Çerkezköy Belediye Hizmet Binası önünde başlayan yürüyüş ile start aldı. Ellerinde Türk Bayrakları ve meşaleler ile yürüyen protokol ve vatandaşlar çalan marşlara eşlik ederken, Atatürk Caddesi boyunca yürüyen kortej Çerkezköy Belediyesi tarafından yaptırılan Vatan Size Minnettar Anıtı önüne geldi. Kortejin Vatan Size Minnettar Anıtı önüne gelmesinin ardından buradaki program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Ardından programın açılış konuşmasını Belediye Başkanı Vahap Akay gerçekleştirdi.

AKAY TEŞEKKÜR ETTİ

Programa katılan herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Akay, “Ülkemizin zor günlerden geçtiği bugünlerde birliğimiz ve beraberliğimiz için büyük anlam taşıyan bu anlamlı zafer gecesinde, tarihine sahip çıkan tüm hemşerilerime bir kez daha kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum. Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Ben öncelikle bu toprakların birliği ve beraberliği için şehit olan askerlerimize, polislerimize ve vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Bu zor günlerin üstesinden gelmenin tek çaresi bu milletin birliğini ve beraberliğini her fırsatta ortaya koymaktan geçiyor” dedi.“TARİHİN DÖNÜM NOKTALARINDAN BİRİ”

30 Ağustos Zafer’inin Türkiye ve dünya tarihinin dönüm noktalarından biri olan olduğunu kaydeden Başkan Akay “Bu akşam 30 Ağustos Zaferi’mizin 94. Yıldönümünü kutluyoruz. Birilerinin bu topraklar üzerinde yıllardır bitmek tükenmek bilmeyen hesapları var. Hedeflerine ulaşmak için Kardeşi kardeşe kırdıran kansızların hesapları bunlar. Büyük Ortadoğu projesini hayata geçirmeye çalışan emperyalist güçlerin hesapları. Ancak, o günlerde bu hesapları yapanlar 2 şeyi unuttular. Birincisi hasta denilen, ayrıştırdıklarını, ayırdıklarını, birbirinden kopardıklarını, yok ettiklerini zannettikleri bu milletinde bir hesabı olduğunu unuttular. Atatürk’ün deyimiyle; ‘Zaferleri ve mazisi insanlık tarihiyle başlayan her zaman zaferle beraber medeniyet nurları taşıyan kahraman Türk Ordusu’nu unuttular. O milletin en zor anlarda kadını-erkeği, genci-yaşlısı, çoluk-çocuğuyla vatanı ve milleti, ay-yıldızlı bayrağı ve bağımsızlığı için nasıl tek bir yumruk gibi olacağını hesap edemediler. Bu milletin her bir ferdinin ‘Bir tek canım var o da bu millete feda olsun” diyebileceğini bilemediler. Bu hesapları yapanlar ayrıca bu ülkenin sarı saçlı, mavi gözlü, eşsiz liderini Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü unuttular” ifadelerini kullandı.

“BİZLER BURADAYIZ”

Başkan Akay özetle şöyle devam etti: “Bu milletin evlatları Atatürk’ünü ne pahasına olursa olsun sonsuza kadar unutmayacak ve unutturmayacak. Bizler onun cephelerde tırnakları ile kazıya kazıya, savaşarak kazandığı zaferlerin ardından Cumhuriyet’i ilan ederek bu zaferleri milletine armağan eden eşsiz bir devlet adamı olduğunu gelecek nesillerimize anlatmak için buradayız. Yanı başımızda Çanakkale destanında Çerkezköyümüzden hayatlarını kaybeden şehitlerimizin isimlerini bu meydanda yaşatıyoruz. Yine hain terör saldırılarında bu topraklar için canlarını veren ilçemiz şehitlerinin isimleri yine bu meydanda yaşıyor.”

“YAŞANAN SIKINTILAR YENİ DEĞİL”

Bugün Türkiye’nin yaşadığı sıkıntıların yeni olmadığını kaydeden Belediye Başkanı Akay “Bizler maalesef bu sıkıntıların bir yenisini 15 Temmuz gecesi yaşadık. Asker kılığına girmiş, kökü emperyalizme dayanmış FETO Örgütü, o kara gecede bu milletin tankı, bu milletin silahı, bu milletin mermisi ile bu millete saldırdılar.
Tarihi senaryo başka bir kılıfta bu millete yaşatılmak istendi. Ancak, bu milletin kararlı duruşu, askerimizin devletine ve milletine olan bağlılığı ile bu karanlık gece aydınlığa döndü. Buradan siyaset çıkarmaya çalışan çok küçük bir azınlık hariç, toplumun her kesimi, dünya görüşü ne olursa olsun, hayata hangi pencereden bakarsa baksın bir oldu, beraber oldu.Tüm bu yaşananlar, onurumuz, gururumuz olan bu milletin bağrından kopmuş, Peygamber Ocağımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimiyle zaferleri ve mazisi insanlık tarihiyle başlayan kahraman Türk Ordusu’na olan inancımızdan ve sevgimizden hiç bir şey eksiltmedi ve eksiltmeyecek.”

“HOŞ GELDİNİZ”

Ben buradan 15 Temmuz gecesini Çerkezköyümüzde hiçbir sıkıntı yaşamadan tamamlamamıza vesile olan, ve terfi alarak Kıbrıs’a tayin olan Atatürkçü Komutanımız Tümgeneral Yılmaz Yıldırım’a sevgi ve saygılarımı gönderiyorum. Ayrıca görevine yeni başlayan Tugay Komutanımız Albay Engin Candaş’a Çerkezköyümüze hoş geldiniz diyorum.” Diye konuştu.

TÜRKİYE CUMHURİYET’İ SONSUZA KADAR YAŞAYACAK

Başkan Akay konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Türkiye; Cumhyuriyet ve demokrasisi ile devleti ve milletiyle bir bütün olmaya sonsuza kadar devam edecek. Bizler demokrasimizi, Atatürkümüzün emaneti Cumhuriyetimizin temellerinde büyütmeye ve güçlendirmeye devam edeceğiz, asla vazgeçmeyeceğiz.
Bizler ne demokrasimizden, ne cumhuriyetimizden ne de büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden ve onun ilkelerinden asla vazgeçmeyeceğiz.
Son söz olarak diyoruz ki; Ey büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim. Varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türküm diyene! Tüm hemşerilerimin ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramlarını kutluyorum, Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin diyorum.”

NAZIM HİKMET’İN DİZELERİYLE TAMAMLADI

Başkan Akay konuşmasının sonunda Nazım Hikmet’in ‘Dört nala gelip Uzak Asya’dan, Akdeniz’e bir kısrak başu gibi uzanan, Bu memleket bizim;
Bu memleket bizim bu topraklar hepimizin”

SİNEVİZYON İZLETTİRİLDİ

Başkan Akay’ın konuşmasının ardından Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay ve Tekirdağ Milletvekili ve CHP PM Üyesi Candan Yüceer günün anlam ve önemine ilişkin birer konuşma yaptılar.  Konuşmaların ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ve 15 Temmuz darbe Girişimini anlatan sinevizyon gösterileri izlettirildi. Ayrıca Çerkezköy Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ izlendikten sonra sanatçılar Zafer İşleyen ile Faruk Demir sahne alarak sevilen eserlerini seslendirdiler.

HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ

Çerkezköy Belediyesi tarafından düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Demokrasi Gecesi’nin finali yapılan havai fişek gösterisi ile sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Komik çok KOMİK
Komik çok KOMİK - 3 yıl Önce

Vahap Akay,Koray Önsel,Engin Camcı hakikaten komiksiniz, sizin korkaklığınızı ve 15 temmuzdan beklentinizi herkes biliyor,utanmadan sıkılmadan arlanmadan meydanlara çıkıyorsunuz.
Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyerek 15 Temmuz gecesini anlatan Chp'li Akay o millet siz değilsiniz,Koray Önsel,Engin Camcı değil.
Atatürkün bahsettiği Millet siz değilsiniz,onun bahsettiği millet,15 temmuz gecesi darbeden beklentisi olup evlerinden dışarı çıkmayanlar değil, Gazi Mustafa Kemal Atatürkün bahsettiği millet Vatanın ve Milletin namusuna göz dikenlere karşı Kahramanca 15 Temmuz günü evini çocuğunu işini bırakıp canı pahasına meydanlara inen millettir.

FATMA
FATMA - 3 yıl Önce

Bende Chpliydim taki sizleri tanıyana kadar,PKKlıları hapishanelerde ziyaret eden zihniyet ile aynı havayı solumam. Candan hanım size hakkım helal değilir bilesin..
vahap akay engin camcı koray önsel sizlerede hakkım helal değildir,siz bu milletin canına malına namusuna göz dikenlere karşı hiçbirşey yapmadınız,yapmadığınız gibide oturdunuz... Allah bunun hesabını sorar size. Utanıyorum Chpeli olmaktan sizin yüzünüzden

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510