Zehra-Mehmet Gülkaya Anaokulu önümüzdeki dönem açılıyor

Bony Çorap'ın sahibi hayırsever işadamı Hasan Gülkaya'nın anne ve babası adına yaptırdığı anaokulu tamamlandı. Fevzi Paşa Mahallesi'nde yapımı tamamlanan anaokulunu gezen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Zenginal, "Hasan Gülkaya Bey'in yaptırdığı anaokulunu teslim aldık. 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Sezonu'nda öğrenci almaya başlayacağız” dedi.

Zehra-Mehmet Gülkaya Anaokulu önümüzdeki dönem açılıyor
ÇerkezköyBakış - Hasan Gülkaya tarafından yaptırılarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edilen anaokulu gelecek dönem yeni öğrencilerini ağırlayacak.
EĞİTİME ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM BAŞLANACAK
Hayırsever işadamı Bony Tekstil İşletmeleri Sanayi Ticaret A.Ş’nin  sahibi Hasan Gülkaya'nın 16 Şubat 2012 tarihinde dönemin Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek'le birlikte imzaladığı 'Anaokulu yapım protokolü' kapsamında yapılan anaokulu tamamlandı. Geçen yıl yaz aylarında temeli atılan anaokulu Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim edildi. Çerkezköy Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Zenginal, anaokulunda incelemelerde bulunurken, okulun önümüzdeki yıl eğitim ve öğretime başlayacağını ifade etti.
“ANAOKULUNU TESLİM ALDIK’’
Hayırsever İşadamı Hasan Gülkaya'nın yaptırdığı anaokuluna anne ve babasının adını taşıyan 'Zehra-Mehmet Gülkaya Anaokulu' ismi verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Hüseyin Erdoğan ile birlikte Zehra-Mehmet Gülkaya Anaokulu'na gezen Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Zenginal, "Başta hayırsever işadamı Hasan Gülkaya olmak üzere bu okulun yapımında emeği geçen herkese İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın eğitimine çok önemli bir katkıda bulundular. Anaokulumuzu teslim almış bulunuyoruz. Ancak eğitim önümüzdeki 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Sezonu'nda başlayacak” dedi.

banner287


AÇILIŞA ÖZEL TÖREN DÜZENLENECEK
Fevzi Paşa Mahallesi'ndeki Zehra-Mehmet Gülkaya Anaokulu'nun 100 öğrenci kapasitesi bulunduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Zenginal, "İkili öğretim yapılması halinde 200 öğrenci okuyabilecek bir kapasiteye sahip okulumuzda 5 sınıf bulunuyor. Yeni eğitim ve öğretim dönemi öncesinde anaokuluna öğretmen atamalarını da gerçekleştireceğiz. Zehra-Mehmet Gülkaya Anaokulu için yeni eğitim ve öğretim yılı öncesinde bir açılış töreni de düzenleneceğiz” diye konuştu. Anaokulunun arsasını Çerkezköy Belediyesi temin etmiş, okulun yapımını ise Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Türkiye ve Dünya'da çorap sektörünün önemli markaları arasında yer alan Bony Çorap'ın sahibi hayırsever işadamı Hasan Gülkaya üstlenmişti.
Haber: Emrah Çoğalan

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510