11 Eylül 2023'te başlayan 2023-2024 eğitim öğretim yılı, bugün son ders zilinin çalmasıyla beraber sona erdi.

Çerkezköy’de ilkokul, ortaokul ve liseli 48 bin 400 öğrenci karnelerini aldı. Öğrenciler ve 2 bin 800 öğretmen, yaklaşık 3 sürecek olan yaz tatiline girdi.

Gençlerin mezuniyet heyecanı Gençlerin mezuniyet heyecanı

 “BAŞARILI ÇALIŞMALARINIZDAN DOLAYI TEBRİK EDERİM”

Karne heyecanı yaşayan öğrencilerine bol bol dinlenmeleri gerektiğini söyleyen Atatürk İlkokulu Müdürü Yalçın Memiş, “Bir yıl boyunca emek verdiniz, çok çalıştınız ve bu güne kadar geldiniz. Başarılı çalışmalarınızdan dolayı tebrik ederim. Bir sınıf daha atladınız hepinizi tebrik ederim. Anneleriniz, babalarınız emeği geçen kim varsa hepsine teşekkür ediyorum. Şimdi 4. sınıf abileriniz, ablalarınız büyüdüler artık birer ortaokullu oldular. Onları bugün yolcu edeceğiz. Onlarda çok çalıştılar, hak ettiler. Hepinizi tebrik ediyorum. Onları yetiştiren öğretmenlerine, ailelerine çok teşekkür ediyorum. Atatürk İlkokulu’na, Atatürk’e layık birer öğrenci oldular. Bundan sonraki öğretim hayatlarında başarılar dilerim. Bahtları, yoları açık olsun. Bizler sizleri unutmayacağız, sizler de bizleri unutmayın. Vatanınıza, ailenize layık birer evlat olun. Vatan artık siz gençlere emanet. Bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum çocuklar.” dedi.

Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz'da Fevzipaşa İlkokulundaki öğrencilere karnelerini verdi. 

Karne

Karne1

Çerkezköy Karne

En az öğrenciler kadar heyecanlı olan veliler ise, ”Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın karnelerini aldık. Allah onların yolunu bahtını açık etsin. Aslında karneyi onlar değil de biz aldık bir nevi.” dedi.

Karnelerini alan öğrenciler de, “Yaz tatilinde bol bol dinleyeceğiz. Tatilin tadını çıkaracağız” ifadelilerini kullandılar.

Çerkezköy Karne5

Çerkezköy Karne6

Çerkezköy Karne4

Çerkezköy Karne2

Çerkezköy Karne3

Muhabir: Tuba Turhan