Kurban Bayramına sayılı günler kala, kurbanlıklarını alan Çerkezköylü vatandaşlar kullanacakları bıçak ve kesici aletlerini biletmek için bıçakçıların yolunu tutmaya başladı.

35 yıldır Çerkezköy’de ikamet eden, 15 yıldır bıçakçılık işi yapan Bayram Yıldızlı, bıçak bilemede yoğunluğun başladığını belirtti.

Organize suç örgütü mensuplarından 6’sı tutuklandı Organize suç örgütü mensuplarından 6’sı tutuklandı

‘’KESİM BIÇAKLARI 30, MUTFAK BIÇAKLARI 20 TL’’

Vatandaşların bıçaklarını biletmek için arife gününü beklememeleri gerektiğini belirten Yıldızlı ‘’Şu anda bıçak bilemede yoğunluk başladı. Arife günleri daha da yoğunlaşıyor. Pazar yerinde de tezgâhım var. Orada da ‘Bıçakçı Bayram’ olarak satış yapıyorum. Burada sadece bileme, kalay ve bıçak satışı oluyor. Bileme fiyatlarında kesim bıçakları tanesi 30 TL, mutfak bıçaklarının bilemeside tanesi 20-25 TL arasında değişiyor. Satırın bilemeside 50 TL. Biz memnuniyete çok önem veriyoruz. Bıçak bilemede en büyük kazancımız, bu yıl bıçak bilemeye bir kişi geldiyse seneye yanında 2-3 kişi getiriyor. Buda bizim en büyük kazancımız oluyor. Müşterilerin bıçak bilemelerini arife gününe bırakmamalarını, öncesinden getirip bıçaklarını biletmesini öneriyorum.’’ dedi.

‘’İŞ YAPACAK 3-4 MARKA VAR’’

Piyasada çok marka olduğunu ancak iş yapabilecek birkaç tane marka olduğunu belirten Yıldızlı, ‘’Piyasada çok marka var. Bunlardan iş yapacak olan 3-4 tane marka var. Sürmene bıçakları ve Bursa’nın Gülaçar bıçakları ve birde kendi imalatımız olan bu sene yeni başladık el yapımı 41-16 Alman çeliğinden bıçak yapmaya başladık. İstek üzerine 41-16 Alman çeliğinden bıçakta yapmaktayız. Bunun yanında müşterinin istediği şekilde de bıçak üretebiliyoruz sipariş üzerine. 41-16 Alman çeliğinin fiyatı 900 TL. Sürmene bıçakları 1 numara 2 numara olarak değişiyor. Fiyatları ise 500-600 TL. Bursa’nın Gülaçar bıçağı 350-400 TL. çeşitler çok ama iş yapabilecek bıçaklar bunlar. Son olarak kendi imalatımız olan satır 2 yıldır yaptırmaktayım bir ustaya. Satırın fiyatıda 700 TL.’’ ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bıçakçı4

Çerkezköy Bıçakçı1

Çerkezköy Bıçakçı2

Çerkezköy Bıçakçı

Muhabir: Tuba Turhan