'Çerkezköy'de mutasyonlu virüs var'

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, vaka sayılarının artışta olduğunu belirterek, 'Vaka sayımız giderek artıyor. Çerkezköy vaka artışında Tekirdağ ile paralel. Çerkezköy'de de mutasyonlu virüs var.' dedi.

'Çerkezköy'de mutasyonlu virüs var'

Çerkezköy Bakış- İçişleri Bakanlığı’nın yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında başlattığı "Dinamik Denetim Süreci" kapsamında tüm yurtta olduğu gibi Çerkezköy’de de denetimler sürüyor. Buna göre İlçe Kaymakam Atilla Selami Abban başkanlığında iş yerleri denetlenirken,

vatandaşlar maske, mesafe, hijyen konularında uyarıldı.

İŞ YERLERİ HES KODU UYGULAMASI KONUSUNDA UYARILDI

Denetime, İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya, İlçe Jandarma Komutanı Serkan Engin, Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürü Kenan Erez, kurum müdürleri, bekçiler ve polisler katıldı. Hükümet Konağı önünden başlayan denetimler Uğur Mumcu ve Barbaros Caddesi’nde devam etti. Cadde üzerindeki iş yerlerini gezerek maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını denetleyen Kaymakam Abban, ayrıca iş yeri sahiplerinin müşterilerine mutlaka HES kodu sorgulaması yapmaları gerektiği hatırlattı, vatandaşları maske takmaları konusunda uyardı.

KIZILPINAR’DA DA DENETİM YAPILDI

Denetimler kapsamında Kızılpınar Mahallesi İstiklal ve Hürriyet Caddesi’nde de denetim yapıldı. İş yerleri ve vatandaşlar, HES kodu, maske, mesafe kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulunuldu. Yapılan denetimler çok sayıda denetleme ekibi tarafından gün boyu devam etti. Tedbirlere

uymayanlara ise idari para cezası yazıldı.

“VAKA SAYIMIZ GİDEREK ARTIYOR”

Denetimin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kaymakam Atilla Selami Abban, “Maalesef vaka sayılarımız artışta. İçişleri Bakanlığımızın ve valiliklerimizin verdiği emirler doğrultusunda denetimler önümüzdeki hafta da 7gün 24 saat devam edecek. Tüm denetim elemanlarımızla sahadayız zaten.

Ayrıca bugün İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri de burada. Yiyecek içecek yerleri, fırınlar, kantinler de denetleniyor. Hastanelerde çok fazla doluluk oranımız yok. Bir sıkıntımız yok gerek yoğun bakımda gerek servislerde gerekse entübe olarak. Çok yoğun değiliz ama vaka sayımız giderek artıyor.

Çerkezköy vaka artışında Tekirdağ ile paralel. Çerkezköy’de de mutasyonlu virüs var. Yaptığımız denetimlerle en azından bir farkındalık oluyor. Denetimlerin faydalı olduğunu düşünüyoruz. “dedi.