Çerkezköy'de seminer düzenledi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Çerkezköy ve Şarköy ilçelerinde seminer düzenledi.

Çerkezköy'de seminer düzenledi

Çerkezköy Bakış - Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen seminerlerin ilki Çerkezköy Belediyesi Kızılpınar Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi sorumlusu Uzman Psikolog Beril Buket Bağcı tarafından gerçekleştirilen seminerde katılımcılara toplumsal cinsiyet eşitliği konusu hakkında bilgi verildi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezleri ve Şarköy Belediyesi iş birliği ile Şarköy ilçesinde gerçekleşen ve Uzman Klinik Psikolog Gülden Doğramacıoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı bir diğer etkinlikte ise, ‘’Türkiye’de Kadın ve Eğitim, İş Hayatında Kadın ve Kadına Yönelik Şiddet’’ konuları tartışıldı.
Katılımcılar, Şarköy Belediye Başkanı Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Sevim’in yapmış olduğu kapanış konuşmasının ardından kadın temalı uluslararası resim sergisini gezdiler.

“ADALET VE EŞİTLİĞİ TEMEL ALAN BİR ANLAYIŞ İLE HAREKET EDİYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak adalet ve eşitliği temel alan bir anlayış ile hareket ediyor, kadınları desteklemeye devam ediyoruz. Çerkezköy ve Şarköy ilçelerimizde gerçekleştirdiğimiz seminerlerimize katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadın Günü’nü kutluyorum.” dedi.