Çerkezköy'de tefeci operasyonu

Çerkezköy'ün de aralarında bulunduğu Tekirdağ'ın ilçelerinde polisin tefecilere yönelik düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 7 şüpheliden 4'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Çerkezköy'de tefeci operasyonu

Çerkezköy Bakış- Çerkezköy’ün de aralarında bulunduğu Tekirdağ’ın ilçelerinde polisin tefecilere yönelik düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 7 şüpheliden 4’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Çorlu Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, suçlulara göz açtırmıyor.
Ekipler, “Nitelikli Yağma, Tefecilik” suçlarını işledikleri tespit edilen 5 şüpheli hakkında yürütülen soruşturma kapsamında 17 kişinin bilgisine, 25 kişinin ise mağdur sıfatıyla ifadesi alındı. Dosyada adı geçen 5 şüpheli tespit edilen adreslerinde yakalanarak gözaltına alınmıştır. Yapılan aramalarda bazı evrak ve dokümanlar ile suçtan elde edildiği değerlendirilen 14 bin 700 TL nakit para ele geçirildi.
Ayrıca projeli çalışma kapsamı dışında “Nitelikli Yağma, Tefecilik” suçlarını işlediği tespit edilen 2 şüpheli de aynı gün yakalanarak gözaltına alındı.
Polisteki ifadelerinin ardından adli mercilere sevk edilen 7 şüpheli şahıstan 4’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.