Çerkezköy'den hazineye 48 milyon TL katkı

Çerkezköy Tapu Müdürlüğü, yılın ilk 5 ayında hazineye 48 milyon TL'ye yakın bir katkı sağladı. Çerkezköy Tapu Müdürü Serhan Demirbilek, Süleymanpaşa ve Çorlu'dan sonra en yoğun hazineye katkı sağlayan müdürlük olduklarını ifade etti.

Çerkezköy'den hazineye 48 milyon TL katkı

Çerkezköy Bakış - Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 175. kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Çerkezköy Tapu Müdürü Serhan Demirbilek de kuruluş yıldönümleri kapsamında, ilçedeki çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı.

“YÜZDE 32 ORANINDA ARTIŞ VAR”


Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün vermiş olduğu hizmetlerle beraber vatandaşında teknolojiyi kullanmasına büyük katkı sağladığını ifade eden Çerkezköy Tapu Müdürü Serhan Demirbilek, “Bilindiği üzere pandemi sürecinde ülke olarak zor zamanlar geçirmiş bulunmaktayız. Pandeminin tabii ki taşınır ve gayrimenkul sistemine de büyük etkisi olmuştur. İş oranlarımızda bayağı düşüş olmuştur. Ancak Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü geliştirmiş olduğu web tapu sistemi sayesinde bu pandemi zamanında vatandaşlarımızın mülklere fiziken gelmeden, uzaktan e-devlet portalı üzerinden bağlanarak başvuru almaları, işlemleri takip etmeleri ve sadece ıslak imzaya gelmeleri sürecinde bir sürü etki yaratmıştır. Bugün itibariyle pandeminin bittiği bugünlerde iş hacmimiz gerek ilçe özelinde gerek tüm ülke sathında büyük bir oranla artmaktadır. Şöyle ki ilçemiz özelinde geçen yıla oranla kıyasladığımızda iş hacmimizde yüzde 32 oranında artış var. Bu ülkemizin diğer yerlerinde de yüzde 30’a tekabül etmektedir. Görüldüğü üzere ülkemizdeki pandeminin sonucu ve makro ekonomik düzenlemeler sayesinde taşınmaz mallara büyük bir yatırım olmaktadır. Bunu da biz yakın zamanda işlemlerdeki artışla görmekteyiz. İlçemiz bazında dikkate almak gerekirse yılın ilk 5 ayında hazineye 48 milyon TL’ye yakın bir katkı sağlamış bulunmaktayız. Bu da Tekirdağ ilçesinde diğer mülklerin yanında Süleymanpaşa ve Çorlu’dan sonra en yoğun hazineye katkı sağlayan müdürlük olduğumuzun bir göstergesidir” dedi.