Çerkezköy'e 4 yeni hekim

Sağlık Bakanlığı, Tekirdağ'a 19'u pratisyen 8'i uzman olmak üzere 27 hekim için kadro ilan etti. Çerkezköy'e 2 pratisyen, 2 uzman doktor, Kapaklı'ya ise 2 pratisyen hekim atanacak.

Çerkezköy'e 4 yeni hekim

Çerkezköy Bakış - Emeğin kenti olan ve fabrikalardan dolayı yoğun göç alan Çerkezköy ve Kapaklı ile il genelindeki hastanelere yeni hekim atamaları yapılıyor.

Sağlık Bakanlığı, 104. Dönem Devlet Hizmet Yükümlüğü kapsamında Tekirdağ il genelinde 19’u pratisyen 8’i uzman olmak üzere 27 doktor için kadro ilan etti. Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne 2 pratisyen hekim, 1 iç hastalıkları uzmanı, 1 ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı atanacak. Kapaklı Devlet Hastanesi’ne 2 pratisyen hekim atanacak. Doktor atamaları 27 Nisan Çarşamba günü yapılacak.

“HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

AK Parti MKYK üyesi Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel yaptığı açıklamada, “Sağlık Bakanlığı 104. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kapsamında ilimiz için 19’u pratisyen 8’i uzman olmak üzere 27 doktor kadrosu tahsis edilmiştir. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyor, ilimize ve ilçelerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.