Çerkezköy'e iki okul müjdesi

Çerkezköy'e, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından iki yeni okul yaptırılacak. 24'er derslikli olacak olan bu iki okulun müjdesini İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş açıkladı.

Çerkezköy'e iki okul müjdesi

Çerkezköy Bakış - Fabrikalardan dolayı yoğun göç alan ve nüfus artışına bağlı olarak sürekli yeni dersliklere ihtiyaç duyulan Çerkezköy’e yeni eğitim kurumları kazandırılmaya devam ediyor.

SON 5 YILDA 30’A YAKIN OKUL YAPILDI

Devlet-hayırsever işbirliğiyle son 5 yılda Çerkezköy’de 30’a yakın okul yaptırılırken, iki yeni okul müjdesi daha verildi. Yeni okulların müjdesini Çerkezköy ilçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş verdi. Gümüş, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından ilçemize iki yeni okul yatırımı yapılacak.
Depremselliğinden dolayı yıkım kararı olan ve yıkılan Kızılpınar Atatürk İlkokulu yerine yık- yap projesinden 10 milyon 389 bin TL tutarlı, 2 milyon 597 bin 250 TL’si 2021 yılı için tahsisi yapılan 24 derslikli okul projesi onaylanmıştır.

İKİ YATIRIMIN TOPLAM DEĞERİ 20 MİLYON 700 BİN TL

Ayrıca Kızılpınar Namık Kemal Mahallesi’ne, 10 milyon 389 bin TL maliyetli 2 milyon 597 bin 250 TL 2021 tahsisi yapılan 24 derslikli okul projesi temel eğitim yatırım programı tarafından onaylanmıştır. İki yatırımın toplam değeri 20 milyon 700 bin TL'dir. Bu ilçemize bakanlığımızın 13. yatırımıdır. Bunun 10 tanesi tamamlanmış, 3'ü önümüzdeki süreçte başlayacaktır. Biten derslik sayısı 243'tür. 72 derslik daha tamamlandığında 315 derslik yapmaktadır. Bir spor salonu, bir de 200 öğrencilik pansiyon tamamlanmıştır. Rabbim devletimize zeval vermesin. Emeği geçen TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Tekirdağ Millî Eğitim Müdürü Ersan Ulusan'a teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı