Çerkezköylü sporculardan bir zafer daha

Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü satranç takımı, Mersin'de düzenlenen Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası'nda elde ettikleri başarı ile bir kez daha gurur yaşattılar.

Çerkezköylü sporculardan bir zafer daha

Çerkezköy Bakış - Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Mersin'de düzenlenen Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası sona erdi. Ülkemizin 17 ilinden 67 takım ve 310 sporcunun katıldığı organizasyon, 11 – 15 Kasım tarihlerinde Mersin’de gerçekleştirildi. Turnuvada 12 Yaş Genel kategorisinde Çerkezköy Belediye Gençlik Spor Kulübü Satranç takımı ikinci oldu.

“SPORCULARIMIZ MASA DERECELERİNDE DE BAŞARILI OLDU”

Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü satranç takımının Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası’nda 12 yaş altı Türkiye ikincisi olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Takım 2.’liğinin yanında sporcularımız masa derecelerinde de başarılı oldu. 2’nci masa oyuncumuz Ege Yiğit Çelik 2’nci; 4’üncü masa oyuncumuz Bartu Arı 2’nci; 3’üncü masa oyuncumuz Yağız Efe Deniz 3’üncü ve 1’inci masa oyuncumuz Efe Yalçınkaya da 4’üncü oldu” dedi.

SATRANÇ TAKIMIMIZA GÜVENİMİZ VE İNANCIMIZ TAM

Mersin’de düzenlenen turnuvada Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularının elde ettiği dereceler ve takım halinde kazandıkları ikincilikten dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Satranç Takımımıza güvenimiz ve inancımız tam. Sporcularımızı ve antrenörlerimizi, kentimize yaşattıkları gururdan dolayı tebrik ediyor; bundan sonraki turnuvalarda da başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.