Çerkezköylü vatandaşlardan 'aşı olun' çağrısı

Tekirdağ vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilden biri oldu. Çerkezköy'de birçok vatandaş maskeyi çıkartıp, sosyal mesafe kuralını unutunca vaka sayıları artış gösterdi. İlçede yaşayan vatandaşlar maskesiz ve aşısızların bir an önce aşılarını olması ve maske kullanımına dikkat etmesini istiyor.

Çerkezköylü vatandaşlardan 'aşı olun' çağrısı

Çerkezköy Bakış - Kontrollü normalleşme sürecinin ardından birçok vatandaş rehavete kapılınca kovid-19 vaka sayıları artış gösterdi. Bu artış, Hayat Eve Sığar uygulamasındaki haritaya da yansıdı. Çerkezköy’ün nerdeyse tamamı kırmızıya büründü.
Çerkezköy Bakış Gazetesi muhabirleri, ilçe genelinde yaptığı gezide, birçok vatandaşın maske takmadığına ve sosyal mesafe kuralına da uymadığını gözlemledi.

“HASTA OLDUKLARI ZAMAN AKILLARI BAŞLARINA GELİYOR”

İlçe sakinlerinden Kemal Bakış, yaptığı açıklamada,  “Birçok vatandaş maske takmıyor, umursamıyor. Hasta oldukları zaman akılları başlarına geliyor. Bir de sosyal mesafeye uymuyorlar. Örneğin bir alıveriş merkezine girdikleri zaman toplu giriyorlar. Mesafeyi korumuyorlar. Aşımı 2 sefer oldum. Tabi vatandaşlarımızın da aşı olması gerekir. Çünkü bunun şakası yok. Her şey serbest oldu. İnsanlar çok rahat geziyor ama her şey bitmiş değil. Bundan sonra daha dikkat etmek lazım. Tavsiyem aşı olmayanlar aşı olsun. Masum insanların canı yanmasın” dedi.

“MASKEYİ TAKSALAR BU KADAR SORUN OLMAYACAK”

Vakaların artmasının sebebinin kimsenin maske takmaması olduğunu ifade eden Baki Kanlıkaya da, “Maskeyi taksalar bu kadar sorun olmayacak. Sosyal mesafeye de uyulmuyor. Evet bütün dünyada var ama biz de kurallara uysak ölü sayımız daha az olacak. Herkes aşı olsun. Bir an evvel bu iş bitsin. Bir sürü ölen var. Hastanelerde yatanlar bağırıyor aşılarınızı olun diye. Benim tavsiyem bu insanlara aşı olmayanlar aşılarını olsun” dedi.

“DİKKAT EDİLMESİ GEREKİR”

Vatandaşlara aşı çağrısında bulunan Fadik Elgüden de, “Herkes aşısını olsun. Biz olduk çok memnunuz. Herkes olursa çoğalma olmaz en azından. Vaka artışının sebebi, kimisi maske takıyor kimisi takmıyor. Dikkat edilmesi gerekir.” ifadelerine yer verdi. 

“VAKA ARTIŞLARINI İNSANLARIN DUYARSIZLIĞINA BAĞLIYORUM”

Herkesin sağlığı için aşı olması gerektiğini ifade eden Nesime Orcan, “Vaka artışlarını insanların duyarsızlığına bağlıyorum. Maske kullanmadıklarına bağlıyorum. Kendi sağlığını düşünen maske takması gerekir. Sosyal mesafeye de dikkat edilmeli tabii” dedi.

“AŞI OLMAMIZ GEREKİYOR”

Hüseyin Kayıkçı da, “Vaka sayısının artışı çoğunlukla maskesiz dolaşılmasından. Toplu yerlerde maske takılmıyor genellikle. Devlet bir kural koymuş, aşı olmamız gerekiyor” dedi.