'Çerkezköy'ün yeni 5 yılına kucak açtık, yol alıyoruz'

31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçim çalışmalarını sürdüren Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı'nın CHP'li adayı Vahap Akay, mahalle ziyaretleri kapsamında kahvene toplantıları ile vatandaşlarla bir araya geldi. Akay, 'Bizler bu topraklarda işi için, aşı için buluşan herkesin mutluluğu, birliği, beraberliği, kardeşliği için 5 yıldır mücadele veriyoruz. Bu mücadeleye ortak olan herkesle Çerkezköy'ün yeni 5 yılına kucak açtık, yol alıyoruz.' dedi.

'Çerkezköy'ün yeni 5 yılına kucak açtık, yol alıyoruz'

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın CHP’li adayı Vahap Akay, Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde bulunan Birlik Kıraathanesi’ni, Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde bulunan Samsun İli Karanarlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni, Çerkezköy Yıldızlar Spor Kulübü ve Çerkezköy Samsunlular Derneği’ni ziyaret etti. Akay, ziyaretlerinde 5 yıllık görev süresince yaptığı çalışmaları ve yeni projelerini anlattı.

“YENİ BİR 5 YILA KUCAK AÇTIK, YOL ALIYORUZ”

Çerkezköy’ün bir mozaik, bir güzellik olduğunu belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Ülkenin 7 coğrafyası, dört bir tarafından işi için, aşı için bu topraklarda buluşan herkesle birlikte büyük bir güzellik Çerkezköy. Bizler bu topraklarda işi için, aşı için buluşan herkesin mutluluğu, birliği, beraberliği, kardeşliği için 5 yıldır mücadele veriyoruz. Bu mücadeleye ortak olan herkesle Çerkezköy’ün yeni 5 yılına kucak açtık, yol alıyoruz. Umut ediyorum yeni 5 yılda önce Çerkezköy, sonra Tekirdağ ve sonra bu topraklarda Çerkezköy’ün birliği, beraberliği, kardeşliği, bir araya geldiği her alanda Alevi demeden, Sünni demeden nasıl 5 yılı geride bıraktıysak, gelecek 5 yılda da aynı birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde olacağız, pekiştireceğiz” ifadelerini kullandı.

“HEPİMİZİN MUTLULUĞU İÇİN YATIRIMLAR YAPTIK”

Çerkezköy ve Türkiye’nin ayrışmalardan değil, birleşmelerden, kucaklaşmalardan, kardeşlikten yana bir siyasi anlayışa ihtiyacının olduğunu vurgulayan Akay, “İnşallah bizler ayrışmaların değil, birleşmelerin, kucaklaşmaların gecelerini sizlerle beraber yaşayacağız. 5 yıldır bu topraklarda hepimizin, çocuklarımızın geleceği için mücadele ettik. Altyapısından üstyapısına böylesine büyük ve önemli düğün salonlarından, Kültür Merkezlerinden, Yüzme Havuzlarından, parklarından, bahçelerinden Pazar Yerlerinden Çerkezköy’de hepimizin mutluluğu için yatırımlar yaptık” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞIMIZIN YANINDA OLDUK”

Doğumdan ölüme kadar bir belediyecilik anlayışı ile 5 yıldır vatandaşın yanında olduklarını kaydeden Akay, “Bütün bunları yaparken ibadethaneler bizim inançlarımızı yaşadığımız alanlar dedik. Ne cem evlerini ayırt ettik, ne camilerimizi ayırt ettik. İnançlara sahip çıkan bir anlayışla camilerimizin de, cem evlerimizin de yanında olmaya, eksiklerini gidermeye çalıştık” diye konuştu. Akay, yaklaşık 5 yıl evvel ‘Sevdamız Çerkezköy’ diyerek bir yola çıktığını belirterek, “Belediye kapısından içeri girerken parti rozetimi çıkardım ve herkesin belediye başkanı olacağımı söyledim. Görev sürem boyunca herkese eşit ve ortak hizmet etme anlayışıyla çalışmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Kentimiz 81 ilden göç alıyor. Bu vatandaşlarımızı Çerkezköylülük bilinci ile ortak hemşericilik anlayışında buluşturmaya gayret ettik. Bizler işimiz, aşımız için bu topraklarda buluştuk. Çerkezköylülük bilincini oluşturmak ve kültürümüzü yaşatmak adına hepimizin üzerine büyük sorumluluklar düşüyor” dedi.

“YILLARCA GÖRMEZDEN GELİNEN ALTYAPI SORUNUNU ORTADAN KALDIRDIK”

Göreve geldiğinde Kızılpınar’da içme suyu hattının değiştirilmesi sonrası onarılmayan, çamur içinde yolları devraldığını belirten Akay, “Bunun yanında yıllardır görmezden gelinen bir altyapı sorunu da vardı. Bir karar vermemiz gerekiyordu. Ya biz de bu altyapı sorununu görmezden gelip hemen üstyapı çalışmalarına başlayacaktık; ya da Kızılpınar’ın bu kanayan yarasına merhem olmak için altyapı sorununu ortadan kaldıracaktık. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ tarafından Kızılpınar Mahallemizde 72 kilometre kanalizasyon hattı, 4 kilometre de yağmursuyu hattı döşendi. Tüm parsel bağlantıları yapıldı. Kasım 2016’da başlayan altyapı çalışmalarını tamamladıktan sonra Kasım 2017 itibari ile başlayan yol çalışmalarımız bugün devam ediyor” diye konuştu.
Kızılpınar Mahallesi’nde 250 sokak ve 17 caddede altyapı ve üstyapı çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu belirten Başkan Akay, “Yapılan çalışmalar sayesinde Kızılpınar Mahallesi sakinlerimiz çamurlu yollardan kurtuldu. 1 yıl önce mahalle sakinlerimizden gelen taleplerin yüzde 95’i yollarla ilgiliydi. Bugün ise gelen taleplerin yüzde 85’i park ve yeşil alan düzenlemeleri ile ilgili. Bundan sonraki süreçte ilçe merkezimizde 8 mahallemizde yaptığımız park ve yeşil alan düzenleme çalışmalarının aynısını Kızılpınar Mahallemizde de gerçekleştireceğiz. Diğer mahallemizde olduğu gibi Kızılpınar’da da vatandaşın olan alanları revize edip, tekrar vatandaşlarımızın kullanımına kazandıracağız” dedi.

“KAPALI PAZAR YERLERİ KAZANDIRDIK”

“Çerkezköy Belediyesi olarak Çerkezköy’e modern bir Kapalı Pazar Yeri, Kızılpınar Mahallesi’ne bir de Kapalı Pazar Yeri kazandırdık” diyen Akay, “Mevcut durumda sokaklarda kurulan pazar, trafiği olumsuz etkilediği gibi, kirliliğe de neden oluyor. Pazarcı esnafımızı yeni pazar yerimize yerleştirdik. Vatandaşlarımız artık daha nezih ve daha rahat bir ortamda pazar alışverişlerini yapabiliyor. Ayrıca trafikte yaşanan sıkıntılar da ortadan kalkmış oldu” dedi.  

DAHA FAZLA OKUL YAPILMASI GEREKİYOR

Belediyenin sorumluluk alanlarında olmayan konularda da önemli çalışmalar yapıldığını sözlerine ekleyen Akay, Kızılpınar Mahallesi’ndeki okullarda sınıf mevcutlarının 60’ı bulduğunu belirterek, “Bildiğiniz gibi bu Milli Eğitim Müdürlüğü sorumluluğunda olan bir konudur. Fakat biz Çerkezköy Belediyesi olarak bu soruna da duyarsız kalmadık. Son 2 yılda İlçe Kaymakamlığımız ile birlikte eğitim alanında çok önemli işler yaptık. Kızılpınar Mahallemizde geçmişten günümüze kalan eğitim alanlarının hepsi sorunlu alanlar. Bu alanlardaki sorunların çözümü konusunda çalışmalarımız sürüyor. Kızılpınar Mahallemize yeni okullar yapıldı. Fakat yeterli değil. Daha fazla okul yapılması gerekiyor” açıklamalarında bulundu.

“KENTPARK VE KÜLTÜR MERKEZİ AÇILDI”

Kavak Dere’nin ıslah edildiğini, Yıldırım Beyazıt Mahallesi sakinlerinin pis kokudan kurtulduğunu, 7 milyonluk altyapı yatırımı ile ani su taşkınlarının önüne geçildiğini, 27 milyonluk yatırım ile Kültür Merkezi’nin tamamlandığını, Kentpark’ın tamamlanarak hizmete açıldığını belirten Akay, Çerkezköy’ün 118 noktasındaki park ve yeşil alanda düzenleme yapıldığını ve buraların tekrar vatandaşların aileleri ve çocukları iye oturup dinlenebileceği alanlar haline getirildiğini ifade etti.

“AYDINLATMA TAMAM, SIRA KALDIRIMDA”

Yıllarca Çerkezköy–Çorlu Yolu’nun Kızılpınar Mahallesi ile ilçe merkezi arasında kalan kısmının akşamları zifiri karanlık olduğunu anımsatan Akay, “Bu durum hem trafik açısından hem de ilçe merkezine yaya olarak gidip gelmek zorunda kalan vatandaşlarımız açısından tehlike arz ediyordu. Karayolları sorumluluğunda olan bu yolda Çerkezköy Belediyesi olarak taşın altına elimizi koyduk ve 186 direkle bu yolumuzu ışıl ışıl yaptık. Benzer bir çalışmayı Kızılpınar Mahallemizin ana caddelerinde de yapmayı planlıyoruz” dedi.

“MAHALLE EVİMİZ EĞİTİM YUVASI HALİNE GELDİ”

İlki Veliköy’de açılan Mahalle Evi Projesi’nin 2’nci adımının Kızılpınar Mahallesi’nde atıldığını anımsatan Akay, “Mahalle evimiz kadınlarımız ve çocuklarımız için bir eğitim yuvası haline geldi. Kadınlarımız burada komşuluk ilişkilerini pekiştiriyor, kendilerini geliştiriyor ve sosyal hayata dahil olma fırsatı buluyor. Çocuklarımız da bilgisayar odası ve kütüphanede ders çalışıp ödevlerini yapabiliyorlar” ifadelerini kullandı.
Hayvan barınağı olarak kullanılan İstasyon Mahallesi’ndeki alanı düzenleyerek ve yatırım yaparak 29 Ekim Spor Kompleksi olarak hizmete açtıklarını, Kartaltepe Piknik Alanı’nı revize ederek, modern bir görünüme kavuşturduklarını ifade eden Akay, Veliköy Mahallesi’ne de modern bir Düğün Salonu kazandırdıklarını kaydetti.

“İYİ GÜNDE KÖTÜ GÜNDE VATANDAŞIMIZIN YANINDA OLDUK”

Yapılan diğer çalışmalar hakkında da bilgi veren Akay, “Kapalı Pazar Yeri’ni açtık. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Kültür Merkezi temelini attık ve açılışını gerçekleştirdik. Kentimize çok büyük miktarda yeşil alan kazandırdık. Parkları tekrar vatandaşlarımızın kullanımına kazandırdık. Cesaretle altyapı çalışmalarına başladık. Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde Kavakdere ıslah çalışmalarını tamamladık. Kentimizde eğitim açığının kapanması için elimizden gelen tüm imkanları seferber ettik. Belediye ile vatandaşlarımızı buluşturmakla ilgili sorumluluklarımızı da yerine getirdik. İyi günde kötü günde vatandaşımızın yanında olduk. Milli Bayramlarda Çerkezköy’ü bir araya getirecek çalışmalar gerçekleştirdik. Her an vatandaşımızın yanında olmaya çalıştık” diye konuştu.
Gelecek 5 yıla ilişkin projelerini de ve hedeflerini de vatandaşlar ile paylaşan Akay, 31 Mart Pazar günü yapılacak olan seçimlerde destek istedi.
Akay, Kentpark’ta da gezerek vatandaşlarla bir araya geldi.

Yorumlar 2
Trakya lı.. 25 Mart 2019 23:19

Desene 5 yıl hizmet yok... Kızılpınar mahallesi beton yol.. üstüne asfalt yapılıyordu... unutuldu.. hürriyet caddesi.. kazıldı..

Bilge Vatandaş 25 Mart 2019 15:00

başkanlık sana çok yakışıyor.