Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program ardından Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz’ın konuşmasıyla devam etti.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARILARI BİZLERİ GERÇEKTEN ÇOK GURURLANDIRDI”

Öğrencilerin elde ettikleri başarılardan dolayı gururlu olduklarını ifade eden Danışmaz, “2023-2024 eğitim öğretim yılı içerisinde öğrencilerimiz çok üstün başarılar elde ettiler. Sporda, sanatta, akademik alanda, ponjelerde, sosyal-kültürel faaliyetlerde ilçemizi büyük bir gururla temsil ettiler. Bizde Sayın Kaymakamımızın destekleriyle, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak burada öğrencilerimizi onure etmek istedik. Öğrencilerimizin başarıları bizleri gerçekten çok gururlandırdı. Bu başarıları sizlerle paylaşmak istedik.” dedi.

Çerkezköy'ün Yıldızları

“ONLARI ÖDÜLLENDİRMEK ÜZERE HEPİMİZ BİR ARAYA GELDİK”

Ardından bir konuşma da Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü gerçekleştirdi. Günlü konuşmasında, “Eğitim çok geniş bir alan. Eğitimin içerisine pek çok şey giriyor. Sosyal faaliyetler, sportif faaliyetler, kültürel faaliyetler en az bu sınıflarda görülen dersler kadar eğitim için önemli. Bugün bu başarılı öğrencilerimize iltifat etme, onları ödüllendirmek üzere hepimiz bir araya geldik. Velilerimize teşekkür ediyorum, Allah çocuklarının başarılarını daim etsin. Öğrencilerimize teşekkür ediyorum, sadece dereceye girenlere değil, emek harcayan ter döken, bu etkinliklerde yer alan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Hepimiz veliyiz, onlar bizim için ne kadar önemli birbirimize anlatmaya gerek yok. Onlarda bizim haklarımızı bu başarılarla, bu çabalarla ödüyorlar.” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy'ün Yıldızları1

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından, sahneye teker teker davet edilen ulusal dereceler kazanan öğrencilerin ödülleri, Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü tarafından verildi.

Çerkezköy'ün Yıldızları2

Gerçekleştirilen müzik dinletisinin ardından bu kez de dereceye doymayan, ulusal yarışmalarda ödül kazanan öğrenciler sahneye davet edilerek, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim müdürü İrfan Danışmaz tarafından ödülleri verildi.

Optimed’den Bakış’a ziyaret Optimed’den Bakış’a ziyaret

Çerkezköy'ün Yıldızları5

Öğrenciler tarafından hazırlanan halk oyunları gösterinin ardından bölgesel yarışmalarda ödül alan öğrencilerin taktim edilmesinin ardından program sona erdi.

Çerkezköy'ün Yıldızları4

Çerkezköy'ün Yıldızları3

Muhabir: Tuba Turhan