Adam olacak çocuklar

Çerkezköy Raif Dinçkök Ortaokulu öğrencileri, “Temiz bir okul temiz bir çevre” sloganı ile başlattığı projede, okullarının bahçesini temizledi. 6. sınıf öğrencileri, okulun dört bir yanındaki çöpleri toplayarak temiz çevre farkındalığı oluşturdular.

Adam olacak çocuklar

Çerkezköy Bakış - Geçtiğimiz günlerde geri dönüşüm malzemelerini kullanarak kuşlara yem yapan Raif Dinçkök Ortaokulu öğrencileri, farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Okul’un 6. sınıf öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde sabahları okul bahçesinde toplanıp ‘Temiz bir okul, temiz bir çevre’ projesi kapsamında koşturdukları, ders gördükleri, oyun oynadıkları bahçelerini temizliyorlar.

“ÖĞRENCİLERİN BİLİNCİ GELİŞİYOR”

Okul Müdürü Furkan Bayındır, eğitimdeki başarının yanı sıra öğrencilere sosyal sorumluluk yüklemek adına bu tür faaliyetleri yaptıklarını ifade etti. Bayındır, “Öğrencilerimizin sosyal sorumluluk bilincinin geliştirilmesi adına okul öğretmenlerimiz gayretli çalışmalar içinde. Öğrencilerimize bu denli anlamlı faaliyetleri kazandıran öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu proje ile amacımız; öğrencilere, kişisel temizlik ve çevre temizliği konularını küçük yaşlardan itibaren aile ve okul desteği ile kazandırmak. Öğrencilere temizlikle ilgili verilecek uygulamalı eğitimler ile bilgi ve bilinç düzeyini yükseltmek. Öğrencilerin kendilerinden beklenen okul içi rollerini gerçekleştirebilme fırsatını sunmak, çevre bilinci ve temizliğin önemini içselleştirmelerini sağlamak. Sınıfları ve okulu temiz tutmak ve okul, öğrenci, veli işbirliğini geliştirmek. Çocukların, temizlik bilincini kavramaları ve gelecekte bu bilinçle hareket ederek çevresine de örnek olması. Aileden sonra, çocuğun en çok girdiği ortam olan okullarda bu tür projelerin uygulanması ise ayrıca önem taşıyor.” dedi.

banner287

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510