Ahbap 70 torba çöp topladı

Ünlü Şarkıcı Haluk Levent’in kurucu başkanlığını yaptığı Ahbap, herkes için örnek teşkil edecek faaliyetlerine devam ediyor. Ahbap Tekirdağ, Kızılpınar Mahallesi Koçameşe piknik alanında 70 torba çöp topladı.

Ahbap 70 torba çöp topladı

Çerkezköy Bakış - Ünlü sanatçı Haluk Levent tarafından kurulan Ahbap'ın Tekirdağ gönüllüleri düzenledikleri ''Kirletme Temizle'' etkinliği ile Kocameşe’de bir araya geldi. Geçtiğimiz günlerde Kapaklı’da Kazak Gölü’nde de aynı etkinliği düzenleyen Ahbaplar, Kızılpınar Kocameşe’de de örnek bir davranışa imza attı. Ahbap gönüllüleri, piknik alanında bulunan çöpleri toplayarak, çevre temizliğinin önemine vurgu yaptı. Etkinlikte 70 torba çöp toplandı.

banner287
“UMARIM KULLANDIKLARI ALANLARI TEMİZ BIRAKIRLAR”

Ahbap Tekirdağ İl Başkanı Seren Yıldırım, doğayı sevdiklerini ve her zaman korumak istediklerini belirterek, "Kirletme Temizle isimli projemizi iki ay önce başlattık. Tüm Türkiye ile eş zamanlı olarak yapılan bir proje. Havaya, toprağa, çevreye duyarlı gönüllülerle projemizi gerçekleştiriyoruz. Dokunabildiğimiz her çevreye piknik alanı, mesire alanı, park, sahil her yeri temizlemeye çalışıyoruz. Temizlik süresi içerisinde doğada uzun yıllarca kaybolmayan plastik ve cam atıklarının yoğun görüntüsü geleceğimiz hakkında endişe uyandırıyor. Çalışmamızın insanlar üzerinde farkındalık oluşturacağını düşünüyorum. Umarım kullandıkları alanları temiz bırakırlar. Bir kişinin bile bu alanlara çöp atmasını engellersek doğamız kazanır. Doğamızı çok seviyoruz ve her zaman korumak istiyoruz. Bizler Ahbaplar olarak her zaman sevgi ve gerçeğin peşindeyiz.'' dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510