Cağaloğlu Lisesi öğrencileri Çerkezköy’ü yeşillendirdi

İstanbul’daki Cağaloğlu Anadolu Lisesi, geçen sene Veliköy Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bir alana yaklaşık 150 adet fidan dikmişti. Geleneksel hale gelen fidan dikiminin ikincisi de gerçekleştirildi. Aynı bölgeye 150 çam ağacı fidanı daha dikildi.

Cağaloğlu Lisesi öğrencileri Çerkezköy’ü yeşillendirdi

Çerkezköy Bakış - Veliköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hacı Mehmet Erdoğan’ın da desteğiyle geçtiğimiz sene ilki düzenlenen fidan dikiminin, ikincisi gerçekleştirildi. Fidan dikimine Çerkezköy İlçe Kaymakamı Atilla Selami Abban, İlçe Emniyet Müdürü Murat Sevgi, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Volkan Torun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Çerkezköy Orman İşletme Şefi Ayşegül Demircan, Veliköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hacı Mehmet Erdoğan, Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü Necati Yener, Cağaloğlu Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri katıldı.

TEŞEKKÜRLERİNİ İLETTİ

Fidan dikimi öncesi kısa bir konuşma yapan Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü Necati Yener, “Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nin öğretmenleri ve öğrencileri olarak geçen yıl ilkini düzenlemiş olduğumuz fidan dikim ekiminin bu sene ikincisini düzenlemekteyiz. Cağaloğlu Anadolu Lisesi özellikle son yıllarda sosyal yardımlaşma, sosyal dayanışma ve doğa ile ilgili olaylarda oldukça etkili faaliyetlerde bulunmaktadır. Cağaloğlu Anadolu Lisesi akademik anlamda ciddi bir yol almış köklü bir lisedir. 1850’lere dayalı bir kültüre sahiptir. Son yıllarda önemsemiş olduğu velileri ve öğrencileri ile bütünleşerek sosyal yardımlaşma ve sosyal dayanışma projelerini ön plana çıkartmış bir okuldur. Geçen yıl Şanlıurfa’da 5 okul ile buluşan Cağaloğlu Anadolu Lisesi, bu yıl Van’ın Çatak ilçesinde 300 öğrencisi ile buluşmaya hazırlanıyor. Bu anlamda velilerin ve öğrencilerin dayanışmasından dolayı hepsine teşekkür ediyoruz. Bu anlamdaki etkinliklerimizi üzerine katarak devam edeceğimizi belirtmek isterim. Diğer bir nokta da iki yıldır bize ev sahipliği yapan özellikle Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş ve Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğüne çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

ÇOK YEŞİL BİR ÇERKEZKÖY İSTİYORUZ

Çerkezköy’e fidan dikimi için gelen öğrenci ve öğretmenlere teşekkür eden Kaymakam Abban, “Bölgemizde yine bir fidan dikimi töreni için birlikteyiz. Büyük bir memnuniyet duydum. Güzel bir Çerkezköy sabahında fidan dikimi gerçekleştireceğiz. Bugün misafirlerimiz Cağaloğlu Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri. Geçen yıl ilkini başlatmış olduğu Veliköy Organize Sanayi Bölgesi Endüstri Meslek Lisesi’nin yanında tahsis edilen fidan dikim alanında tekrar buluştuk. Bugün de yaklaşık 180 fidan dikilecek. Geçen sene diktiklerimizin tutuklarını gördük mutlu olduk. Cumhurbaşkanlığımızın başlattığı ‘Fidanlar, fidanlarla buluşuyor’ projesi dahilinde bugün bu bölgede tekrar fidan dikeceğiz. Geçtiğimiz ay da yine bir sivil toplum örgütünün öncülüğünde fidan dikmiştir. Ayrıca 15 Temmuz Şehitler Fidanlığımız da var, yine her yıl oraya da fidan dikiyoruz. Biz, çok yeşil bir Çerkezköy istiyoruz. Sanayi Bölgesi olmasına rağmen memnuniyet duyacağımız kadar yeşil değil. Ama bunları da çoğaltmak suretiyle yemyeşil bir Çerkezköy’e ulaşmak en büyük dileğimizdir. Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürünü de hoş geldiniz diyorum ve fidan dikiminin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” ifadelerinin kullandı.

SERTİFİKA VERİLDİ

Fidanların dikiminin ardından öğrencilere “Fidan Dikim Sertifikası” verildi. Sonrasında yapılan yemek ikramının ardından program son buldu.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510