Çerkezköy’de “Çevre En’leri” seçilecek

11 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Çerkezköy’de 9 farklı kategoride “Çevre En’leri” seçilecek.

Çerkezköy’de “Çevre En’leri” seçilecek

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’ün “Çevre En’leri”nin seçileceği yarışmalar için başvurular başladı ve Çerkezköy Belediyesi Halk Masalarına yapılabilecek. Başvurular 31 Mayıs Cuma günü mesai bitiminde sona erecek. 9 farklı kategoride gerçekleşecek olan yarışmalarda dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecek.
 

ÇEVRE KONULU SUNUMLAR YAPILACAK

Düzenlenecek olan yarışmalarda Çerkezköy’ün en çevreci binası, en çevreci okulu, en çevreci gazetesi, en çevreci işletmesi, en çevreci şiiri, en çevreci fotoğrafı, en çevreci resmi, en çevreci afişi ve en çevreci projesi belirlenecek. 11 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla gerçekleştirilecek olan etkinlikler kapsamında çevre sektöründe faaliyet gösteren firmalar stant açıp tanıtım yapacaklar. Etkinlik süresince katılımcılara çevre konulu çeşitli sunumlar yapılacak.

YARIŞMA KATEGORİLERİ

9 farklı kategoride düzenlenecek olan yarışmalarda kategoriler ise şöyle: En Çevreci Bina: 2018 yılı içerisinde belediyeyi arayarak atıklarını teslim eden bina sakinleri arasında en çok atık teslim etmiş olan bina seçilecek. En Çevreci Okul: 2018 yılı içerisinde ambalaj atıkları ve atık pil teslim eden okullar arasından en yüksek miktarda atık teslim eden okul seçilecek. En Çevreci Gazete: 2018 yılı içerisinde yaptığı haber ve yayımlarla çevre konusunda en hassas olan gazete seçilecek. En Çevreci İşletme: 2018 yılı içerisinde belediyenin atık sistemine atıklarını teslim eden işletmeler arasında en yüksek miktarda atık teslim eden işletme seçilecek. En Çevreci Şiir: Doğa, Çevre, Sürdürülebilir Gelecek ve Geri Dönüşüm konularında çevre hassasiyetini betimleyen mısra ve kıta sınırı bulunmayan her şiir bu kategoride yarışabilmektedir. Yazılan şiirler kapalı zarfa konulduktan sonra, zarfın üzerine isim-soy isim, adres ve telefon yazılarak 31 Mayıs 2019 tarihi mesai bitimine kadar belediye halk masalarına teslim edilmesi gerekiyor. En Çevreci Resim: Doğa, Çevre, Sürdürülebilir Gelecek ve Geri Dönüşüm konularında çevre hassasiyetini betimleyen boya ve tarz bulunmayan her resim bu kategoride yarışabilmektedir. Yapılan resimler 35cm*50cm ebadında olup, kapalı zarfa konulduktan sonra, zarfın üzerine isim-soy isim, adres ve telefon yazılarak 31 Mayıs 2019 tarihi mesai bitimine kadar belediye halk masalarına teslim edilmesi gerekiyor. En Çevreci Fotoğraf: Doğa, Çevre, Sürdürülebilir Gelecek ve Geri Dönüşüm konularında ilçe sınırlarında çekilmiş olmak kaydı ile durumu negatif ya da pozitif açıdan gösteren her türlü fotoğraf bu kategoride yarışabilecek. Çekilen fotoğraflar 35cm*50cm ebadında basılarak, kapalı zarfa konulduktan sonra, zarfın üzerine isim-soy isim, adres ve telefon yazılarak 31 Mayıs 2019 tarihi mesai bitimine kadar belediye halk masalarına teslim edilmesi gerekmektedir. En Çevreci Afiş: Doğa, Çevre, Sürdürülebilir Gelecek ve Geri Dönüşüm konularında, belediyenin daha sonra yapacağı projelerde de kullanılmak üzere tasarlanmış her türlü afiş bu kategoride yarışabilmektedir. Hazırlanan afişler 35cm*50cm ebadında basılarak, kapalı zarfa konulduktan sonra, zarfın üzerine isim-soy isim, adres ve telefon yazılarak 31 Mayıs 2019 tarihi mesai bitimine kadar belediye halk masalarına teslim edilmesi gerekmektedir. En Çevreci Proje:  Çevre ve Geri Dönüşüm konusunda ilçe genelinde hayata geçirilebilecek 2 adet A4 boyunu aşmayacak şekilde detaylandırılmış her türlü proje bu kategoride yarışabilmektedir. Hazırlanan projeler kapalı zarfa konulduktan sonra, zarfın üzerine isim-soy isim, adres ve telefon yazılarak 31 Mayıs 2019 tarihi mesai bitimine kadar belediye halk masalarına teslim edilmesi gerekmektedir.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Kutlu
Hasan Kutlu - 4 ay Önce

Hergün. Yüzlerce kişinin faydalandığı Kartaltepe piknik alanı , her hafta 1-2 gün Mangal ve piknik yapımına kapatılıp ormana bakım yapılmalı ( temizlik , sulama , budama ,ilaçlama )

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510