"Doğanın sarı gelini" çiçek açıyor

Türkiye'nin ayçiçeği ihtiyacının önemli bir kısmını karşılayan Trakya'da, "Doğanın sarı gelini" olarak adlandırılan ayçiçeği tohumlarının çiçek açmasıyla tarlalar sarıya bürünmeye başladı.

Çerkezköy Bakış
"Doğanın sarı gelini" çiçek açıyor

Çerkezköy Bakış - Bölgede erken ekilen ayçiçeğinin bir kısmının çiçek açmasıyla tarlalar sarıya bürünürken, geç ekilenler ise yeşilin tonlarıyla boy atmaya devam ediyor. Sarı ve yeşilin tonlarının buluştuğu ayçiçeği tarlaları, özellikle gün doğumunda ayrı bir güzellik sunuyor. Güne adeta "merhaba" diyen ayçiçeği, polen toplayan arılarla güzelliğine güzellik katıyor.

 

banner287
"BU YIL İYİ BİR VERİM BEKLİYORUZ"


Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel,  yaptığı açıklamada, ayçiçeği tarlalarının yavaş yavaş sarının tonlarıyla renklenmeye başladığını söyledi.
Sarı ve yeşilin tonlarıyla görsel bir şölen sunan tarlaların doyumsuz bir güzelliğe sahip olduğunu anlatan Altıntel, bazı vatandaşların da tarlalarda fotoğraf çekildiklerini aktardı.
Bu yıl ayçiçeğinde iyi bir verim beklediklerini dile getiren Altıntel, çiftçilerin bereketli bir sezon geçirmesi  temennisinde bulundu.AA

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510