CHP yönetiminden provokatörlere tepki

Cumhuriyet Halk Çerkezköy İlçe Yönetimi, Fevzi Paşa Mahallesi'nde Alevi yurttaşların ev duvarlarına "Ölüm" yazıp işaret koydukları iddia edilen provokatörlere tepki gösterdi.

CHP yönetiminden provokatörlere tepki

Çerkezköy Bakış - Fevzi Paşa Mahallesi’nde Alevi vatandaşların ev duvarlarına "Ölüm" yazıp işaret koydukları iddia edilen provokatörlere tepki gösteren CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı “Bizler Türkiye Cumhuriyeti içerisinde kardeşçe yaşamak için mücadelemizi vermeye devam edeceğiz. Kimsenin gücü bu tarz provokasyonlar ile bizleri birbirimizden ayırmaya yetmeyecek. Toplumda kaos yaratmaya çalışan provokatörler amaçlarına ulaşamayacaklar” dedi.

“AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAKLAR”

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı “Alevi yurttaşlarımızın evlerine bu tarz nefret içerikli yazıların yazılmasını kınıyoruz. Bunu yazan provokatörlerin de en yakın zamanda açığa çıkarılması için elimizden geleni yapacağız. Bizler Türkiye Cumhuriyeti içerisinde kardeşçe yaşamak için mücadelemizi vermeye devam edeceğiz. Kimsenin gücü bu tarz provokasyonlar ile bizleri birbirimizden ayırmaya yetmeyecek. Toplumda kaos yaratmaya çalışan provokatörler amaçlarına ulaşamayacaklar. Halkımızı bu tarz yıkım ve nefret söylemleriyle karartılmaya çalışılan geleceğimize, kardeşliğimize, bir arada yaşama istencimize sahip çıkmaya çağırıyor; Çerkezköyümüzü ırkçı, mezhepçi nefret söylemlerine teslim etmeyeceğimizi ilan ediyoruz" dedi. Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de Fevzi Paşa Mahallesi’nde Alevi yurttaşların ev duvarlarına "Ölüm" yazıp işaret koydukları iddia edilen şahısların yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.