CHP Çerkezköy 38. Olağan İlçe Kongresi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Kongrede başkan olmak için mevcut başkan Ayfer Dönmez ile, Özgür Sönmez yarıştı. Kongreye, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, CHP Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Nurten Yontar, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ile, siyasiler, STK temsilcileri ile çok sayıda partili katıldı.

Askerlere sağlık bilgilendirmesi Askerlere sağlık bilgilendirmesi

356 delegenin olduğu ilçe teşkilatında 321 delege sandık başına gitti. 2 sandığın kurulduğu seçimde Dönmez 254, Sönmez ise 66 oy aldı. 1 oy ise geçersiz sayıldı. Bu sonuçlara göre Dönmez güven tazeleyerek, yeniden ilçe başkanı seçildi. Sönmez, sonuçların açıklanmasının ardından Dönmez’i tebrik etti.

Dönmez, “38. Olağan İlçe Kongremizi demokrasi şöleni ile gerçekleştirdik. Bana ve yönetim kurulu üyelerime güvenerek oy veren partililerime teşekkür ederim. Hedefimiz 31 Mart 2024 te gerçekleşecek yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını Çerkezköy'de dalgalandırmaya devam etmektir. Yaşasın Kurucumuz, kurtarıcımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk.  Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi." ifadelerini kullandı.

Muhabir: Tuba TURHAN

(M)Ayfer Dönmez yeniden başkan seçildi (2)

IMG_4901

IMG_4898