CHP’nin Büyükşehir adayı belli oldu

Yerel seçimler yaklaştıkça aday adayları da ortaya çıkmaya başladı. CHP’de şuan da mevcut Belediye Başkanı Vahap Akay’a karşı aday olabilmek için Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Erkal ve Mehmet Ali Ersoy aday adaylığı başvurusu yaptı.
Akay, geçtiğimiz günlerde Ankara ziyaretlerinde bulunmuş ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP’nin önemli isimlerinden Parti Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ile görüşmüştü. 24 Haziran seçim sürecinde Muharrem İnce’ye desteğini açıkça ilan eden ve genel merkez ile bu destekten dolayı arasının açıldığı öne sürülen Akay’ın, bu ziyaretle buzları erittiği ve adaylık için garanti aldığı iddia ediliyor. Bakalım, CHP Akay’ı mı? Yoksa başka bir ismi mi aday gösterecek ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz…
*
AK Parti aday adaylığı başvuru süresi 12 Kasım günü sona erecekti. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bu süre 16 Kasım günü saat 17.00’a kadar uzatıldı. Geçen bu süre içinde ise AK Parti’de şimdiye kadar Çerkezköy Belediye Başkanlığı için Yılmaz Erkılınç, Hasan İşcan, Ahmet Yıldız, Nuran Yeşil, Göksel Bozdağ, Ali Dönmez, Ali Ertem ve Orhan Aras aday adaylığı başvurusunda bulundu.
Gelelim Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı konusuna…
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ikinci dönem için de aday olmak istiyor.  Kendisi önceki gün elinde bir zarf ile Ankara’ya gitti. Yaptıkları ve yapacakları yatırımların olduğu tahmin bu sarı zarfı, ziyaret ettiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na teslim etti. Ancak ikinci dönem için Albayrak’ın şansı olduğunu kimse düşünmüyor. CHP’nin Büyükşehir adayı kesin gibi bir şey. Bu isim ise Albayrak’ın yakın çalışma arkadaşı olan ve bir süre önce TESKİ Genel Müdürlüğü’nden istifa ederek yakasına CHP rozeti takan Şafak Başa… Eğer bir son dakika gelişmesi olmazsa CHP’nin Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı yüzde 99.9 Şafak Başa…
MHP ve İYİ Parti’de şuanda henüz aday adaylığı ile ilgili bir açıklama yok. İki parti de de bu sürecin önümüzdeki hafta başlayacağı tahmin ediliyor.
Kapaklı’da ise CHP’de şuana kadar başvuru yapan tek isim mevcut Belediye Başkanı İrfan Mandalı…
AK Parti’de ise aday bolluğu yaşanıyor. Ömer Karadeniz, Hasan Acar, Akın Yılmaz, Mustafa Çetin- Ali Aras, Mutlu Canbaz, Recep Bıyık, Ercan Üçel ve Özkan Yücel, resmi başvurularını yaparak aday adaylığı başvuru evraklarını İlçe Başkanı Salih Bezgin’e teslim etti. Ali Büyükikiz ve Ramazan Kuru ise aday adaylığı için önümüzdeki günlerde başvurularını yapacağını açıkladı. Erdoğan Karabulut ve Şakir Demirel’in de aday adaylığı için başvuru yapacağı öğrenildi.
Seçimlere sadece 137 gün kaldı… Bol siyasetli günler bizi bekliyor…
Kalın sağlıcakla…

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tekirdağlı Ali
Tekirdağlı Ali - 10 ay Önce

Yarın bu zatın aday gösterilmemesi durumunda, 0,01 lik orana sığınabilecek misin?

banner265

banner306

banner510