Çocuk Atölyesi'nin 2. dönemi sona erdi

Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi'nde 5-6 yaş arası 65 çocuğun katılımı ile açılan 2. Dönem Çocuk Atölyesi'ni tamamlayan çocuklara sertifikaları verildi.

Çocuk Atölyesi'nin 2. dönemi sona erdi

Çerkezköy Bakış-Çerkezköy Belediyesi 2. Dönem Çocuk Atölyesi’ne 5-6 yaş arasında toplam 65 çocuk katıldı.


4 farklı branşta eğitim alan çocuklara düzenlenen törenle sertifikaları verildi.


2. Dönem Çocuk Atölyesi’nin sona erdiğini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Atatürk Kültür Merkezimizde 60-72 ay aralığındaki çocuklarımız için açtığımız Çocuk Atölyemizde Yaratıcı Drama, Akıl ve Zeka Oyunları, Yaratıcı Resim ile STEM (Bilim, Teknoloji, Matematik ve Mühendislik) branşlarında ücretsiz eğitimler verildi. Konusunda uzman eğitmenler tarafından verilen kurslarımızda çocuklarımız hem eğlenerek, hem de öğrenerek güzel vakit geçirdiler” dedi.

65 ÇOCUĞUKLA 2. DÖNEM TAMAMLANDI

Belediye Başkanı Vahap Akay, “Atatürk Kültür Merkezi’nde okul öncesi Çocuk Atölyemizde 2. Dönem eğitimlerimizi tamamladık. Bu vesile ile çocuklarını bizlere güvenerek emanet eden velilerimize ve Çocuk Atölyemizde görev alan eğitmenlerimize teşekkür ediyor, minik yavrularımıza başarılı bir eğitim-öğretim hayatı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Çocuk Atölyesinin 2. Dönemini bitiren çocuklara sertifikaları verilirken; çocukların kurs süresince yaptığı eserler de kendilerine hediye edildi. Ayrıca Down sendromlu İnci’nin hayat hikayesini konu alan ‘Downsendrella’ adlı kitap da Çocuk Atölyesini tamamlayan çocuklara hediye edildi. Programda ayrıca, çocukları için Atatürk Kültür Merkezimizde düzenlenen sertifika törenine katılan veliler, yanlarında getirdikleri kıyafetleri, Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi'nde bulunan El Ele Butik Mağazamıza bağışlamak amacıyla belediye çalışanlarına teslim ettiler.