Çocuklar gönüllerince eğlendi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 102'nci yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bu yıl Çerkezköy Belediyesi tarafından 5.'si düzenlenen 23 Nisan Çocuk Şenliğinde çocuklar gönüllerince eğlendi.

Çocuklar gönüllerince eğlendi

Çerkezköy Bakış - Pandemi nedeniyle son 2 yıldır gerçekleştirilemeyen geleneksel 23 Nisan Çocuk Şenliği etkinlikleri yeniden başladı. Bu yıl 5.’sini düzenlenen ve 2 gün süren 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde çocuklar düzenlenen çeşitli etkinliklerle keyifli vakit geçirdi.
Kent Parkta düzenlenen 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin ‘Hansel & Gratel’in Maceraları’ adlı çocuk oyunu gösterimi ile başladığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Şenliğimiz, çocuklarımızın eğleneceği, güzel vakit geçireceği gösteriler ve aktivitelerle devam etti. 23 Nisan Çocuk Şenliği programının ilk gününde ayrıca sihirbaz gösterileri ile Hacivat ve Karagöz Gölge Oyunu da sahnelendi. Çocuklarımız ayrıca etkinlik sonuna kadar resim sergisi, yüz boyama atölyeleri ve taş boyama atölyelerinde güzel bir gün geçirdi” dedi.

ŞENLİĞİN 2. GÜNÜ ŞUBADAP KONSERİ İLE BAŞLADI

Çerkezköy Belediyesi 5. Çocuk Şenliği etkinlikleri 24 Nisan Pazar günü saat 13:00’te başlayan Şubadap Çocuk Müzik Grubu Konseri ile devam etti. Başkan Vahap Akay, “Şenliğimizin ikinci gününde geleneksel oyunlar ve sihirbaz gösterileri ile çocuklarımız güzel bir gün geçirdi. Etkinlik sonuna kadar
resim sergisi, yüz boyama atölyeleri ve taş boyama atölyelerinde gönüllerince eğlenen çocuklarımıza çeşitli ikramlarda bulunuldu” diye konuştu.

“BAYRAMIMIZI ÇOCUKLARIMIZ İLE BİRLİKTE BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLADIK”

Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çerkezköy Belediyesi olarak bu yıl beşincisini düzenlediğimiz 23 Nisan Çocuk Şenliğimize katılan tüm çocuklarımıza ve velilerimize çok teşekkür ediyoruz. TBMM’nin açılışının 102’nci yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı, kentimizde bu Bayramın gerçek sahibi çocuklarımız ile birlikte büyük bir heyecan ve coşkuyla kutladık. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun” ifadelerini kullandı.