Çocukların güvenliği için hız kesici bariyer yapıldı

Çerkezköy'de okulların kapanmasıyla birlikte çocuklar parklara akın etmeye başladı. Son günlerde araç sirkülasyonunun çok artığı Kristal ve Başarır Sokağa, çocukların can güvenliği için belediye ekiplerince hız kesici kasisler yapıldı.

Çocukların güvenliği için hız kesici bariyer yapıldı

Çerkezköy Bakış -  Havaların ısınması ve okulların kapanmasıyla birlikte çocuklar en çok keyif olduğu parklarda, arkadaşlarıyla birlikte güzel vakit geçiriyor. Çocuklar parkta oynarken, aileler ise park yakınındaki sokaklardan hızla geçen araçlardan oldukça şikayetçi.

Gaziosmanpaşa Mahallesi Kristal ve Başarır Sokağın arasında kalan Yunus Emre Parkı günün her saati dolu oluyor. Bazen çocuklar, oyunun heyecanıyla kaçan toplarını almak için aniden yola fırlayınca yürekler de ağza geliyor.

Park olmasına rağmen kendini bilmez bazı sürücülerin Kristal ve Başarır Sokakta hızlı gittiği yönünde şikayet alan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, ekiplere hemen talimat verdi. Akay’ın talimatıyla iki sokaktaki parka giriş ve çıkış noktalarına hız kesici bariyerler yapıldı.

Bu bariyerler aileleri biraz da olsa rahatlatırken, sürücülerin park ve çevresinde çok yavaş gitmeleri konusunda uyarılarda da bulundular.