Bayanlar TAGİD’te buluştu

Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği İş Kadınları Komitesi, Çorlu’da bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarındaki kadınları bir araya getirdi. Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan’ın eşi Zehra Doğan’ın da katıldığı programda kadınlar karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.

Bayanlar TAGİD’te buluştu
ÇerkezköyBakış - Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği İş Kadınları Komitesi, Çorlu’da bulunan dernek, kamu yararına çalışan gönüllü dernekler ve Sivil Toplum Kuruluşlarındaki kadınları buluşturdu.
YAKLAŞIK 50 KADIN KATILDI
TAGİD binasında gerçekleşen programa Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan’ın eşi Zehra Doğan’da katıldı. Yaklaşık 50 kadının katıldığı programda, karşılıklı fikir alışverişinde bulunularak Çorlu için yapılabilecek projeler hakkında konuşuldu.
Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan’ın eşi Zehra Doğan; “Beni buraya davet ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Umarım hep birlikte güzel şeyler yaparız. Çorlu için neler yapabiliriz? Hep birlikte Çorlu için neler yapalım diye düşünmeliyiz. Kadınlarımızın bir arada olması çok güzel ve bu birlik ve beraberliği her zaman sergilemeliyiz” diye konuştu.
“DERNEĞİMİZİN 270 ÜYESİ BULUNUYOR’’
TAGİD İş Kadınları Komitesi Başkanı Selda Er; “Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği 2006 yılında 9 saygın işadamının bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Birçok sektörde faaliyet gösteren işadamlarını bünyesinde bulunduran, Trakya’nın ekonomik ve sosyal anlamda kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Derneğimizin 270 üyesi bulunmaktadır. Bu 270 üyenin 20’sini aktif iş kadınları oluşturmaktadır. Bizler bu oluşumun içerisine 2012’nin Şubat ayında dahil olduk ve bu çatı altında faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz” ifadelerine yer verdi.“EL ELE VERELİM’’
Toplanma amaçlarını sıralayan Selda Er şunları söyledi: “Bugün burada toplanma amacımız hem bölgemizdeki Sivil Toplum Kuruluşlarını tanımak hem de yaşadığımız bölge Çorlu için neler yapabiliriz demek için bir araya gelmek istedik. Ekmeğini yediğimiz, karnımızı doyurduğumuz bölgeye borçlu olduğumuzu düşünüyorum. Birliğimizin ve beraberliğimizin pekişmesi için el ele verelim diyorum”
“İŞ KADINLARIMIZA EĞİTİMLER DÜZENLİYORUZ’’
İş kadınları komisyonun amacını anlatan TAGİD İş Kadınları Komisyonu Başkan Yardımcısı Gülçin Babaoğlu “İş kadınlarımıza eğitimler düzenliyoruz. Sürekli olarak eğitimi ön planda tutuyoruz. Sertifika programlarımız, sosyal projeler, resmi ziyaretler, iş gezileri, kişisel gelişim eğitimleri ve iş hayatındaki başarılı kişileri ziyaret ederek kendimizi sürekli olarak yeniliyoruz. 10 bin kadın girişimci projesine katılmayı ve projenin tanıtımını amaçlıyoruz” diye konuştu. TAGİD’de yaklaşık 50 kadının katıldığı toplantıda STK temsilcileri ve gönüllüleri Çorlu için pek çok proje hakkında bilgiler verdiler. Karşılıklı sohbetin ve fikir alışverişinin yapıldığı toplantı sonrasında bundan sonra sık sık bir araya gelme ve Çorlu için çeşitli projeler yapılması kararına varıldı.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2014, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510