Sudanlı işadamları Trakya’da

Trakya Kalkınma Ajansı ve MÜSİAD ortaklığında gerçekleştirilecek Tekirdağ Bölgesel İş Forumu Çorlu’da yapılacak. 28 Kasım 2014 Cuma günü gerçekleştirilecek Forum ile ilgili olarak basını ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir basın toplantısı yapıldı.

Sudanlı işadamları Trakya’da
Çerkezköy Bakış - Trakya Kalkınma Ajansı ve MÜSİAD ortaklığında gerçekleştirilecek Tekirdağ Bölgesel İş Forumu Çorlu’da yapılacak. 28 Kasım 2014 Cuma günü gerçekleştirilecek Forum ile ilgili olarak basını ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir basın toplantısı yapıldı.  
40 KİŞİLİK HEYET
Trakya Kalkınma Ajansı merkez binasında yapılan basın toplantısına Trakya Kalkınma Ajansı(TRAKYAKA)Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve MÜSİAD Tekirdağ Şube Başkanı Dr. Oktay Dede katıldı. Genel Sekreter Şahin burada yaptığı açıklamada Trakya Kalkınma Ajansı’nın uluslar arası işbirliklerine verdiği önemin üzerinde durdu. Şahin şunları söyledi:” 28 Kasım Cuma günü gerçekleştireceğimiz Tekirdağ Bölgesel İş Forumu’na 40 kişilik Sudan işadamı heyeti katılacak. Çorlu’da yapılacak organizasyonda Trakya iş dünyası, Sudanlı işadamları ile görüşme imkânı bulacak. Bu görüşmelerden yeni işbirlikleri ve yeni yatırım kararları çıkması en büyük kazancımız olacaktır. Kurum olarak daha öncede dünyanın farklı ülkelerinden yatırımcıları bölgemizde ağırladık. Bu konuda girişimlerimiz artarak devam edecektir.”


banner287

EKONOMİSİ TARIMA DAYANIYOR
Tekirdağ Bölgesel İş Forumu’na destek olan MÜSİAD’ın Tekirdağ Şube Başkanı Dr. Oktay Dede’de günümüzde iş dünyasının işbirlikleri üzerinden büyüdüğüne vurgu yaptı. Dede konuşmasında şunları söyledi:”Bölgemizde yapılacak bu forumda Sudan özellikle seçildi. Sudan ekonomisi tarıma ve tarım sanayine dayanmaktadır. Ayrıca gelişen ve yatırım çeken sektörlerden bir diğeri de tekstil sektörüdür. Trakya’da halen Afrika ülkelerine ihracat yapan tarım aletleri üreten firmalar bulunmaktadır. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde önemli katkıları olan Trakya Kalkınma Ajansı’na ve Genel Sekreteri Mahmut Şahin’e teşekkür ediyorum”.
ÇORLU’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK
28 Kasım 2014 Cuma günü Çorlu Silverside Otel’de yapılacak Tekirdağ Bölgesel İş Forumu görüşmeleri saat 14.30-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Görüşmelere katılan heyet organizasyon öncesinde bölgede bulunan fabrikaları ziyaret edecek. Heyette elektrik malzemeleri, ağır makine, yapı malzemeleri, tarım makineleri, tarımsal ürünler, ambalaj, kimya ürünleri, çimento, tekstil, tıbbi cihaz üreticileri yer alıyor.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 12:59

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510