“Ülkemizin yükselmesi gençliğin çabalarıyla olacaktır”

Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı yayınladı.

“Ülkemizin yükselmesi gençliğin çabalarıyla olacaktır”
Çerkezköy Bakış - Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı yayınladı. Baysan, şu ifadelere yer verdi:

“BÜYÜK ANLAMLAR YÜKLÜ”


“23 Nisan 1920, Türk milletinin istiklal mücadelesi başlatarak egemenliğini ilan ettiği ve Cumhuriyetimizin en büyük kazanım ve kurumlarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gündür. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan, barış ve kardeşlik gibi yüce değerlerin içtenlikle paylaşılmasına, dünyaya yayılmasına, farklı kültürlerin ortak zeminde buluşmasına ve kaynaşmasına aracılık eden evrensel bir bayramdır. Çocuklara armağan edilmesi ve dünyadaki bir çok ülkenin katılmasıyla kutlanan ilk ve tek bayram niteliğindedir. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yönüyle büyük anlamlarla yüklüdür.
banner287

“GENÇLİĞİN ÇABASIYLA YÜKSELECEĞİZ”


Çocukları çok seven Atatürk, tarihimizdeki bu önemli dönüm noktasını bayram olarak çocuklara armağan ederken, geleceğin yetişkinlerine verdiği önemi, sevgisini, inancını ve güvenini göstermiştir. Atatürk'ün gelecek kuşaklara emaneti Cumhuriyet'in her alanda yücelmesi, ülkemizin gelişip güçlenmesi gençliğin çabalarıyla başarılacaktır. Cumhuriyet'in değiştirilemez nitelikleriyle her zaman genç ve dinç kalması en önemli sorumluluğumuzdur. Yetişen yeni nesiller onu en iyi biçimde anlamak için çaba göstermeli, onun örnek yaşamını, düşüncelerini, ilke ve devrimlerini çok iyi öğrenmelidir.Bu düşüncelerle TBMM'nin kuruluşunun 94'üncü yıl dönümünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, çağdaş ve aydınlık yarınları hep birlikte görebilmek dileğiyle tüm çocuklarımıza ve yurttaşlarımıza esenlikler diliyorum”.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2015, 17:45

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306