Cumhuriyet Bayramı'nı kutladılar

Özel Gülerçin Koleji'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında kutlama programı gerçekleştirildi. Yaptıkları programda yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri verilirken, öğrencilerin hazırlamış oldukları oratoryo, şiir ve drama gösterileri büyük beğeni topladı.

Cumhuriyet Bayramı'nı kutladılar

Çerkezköy Bakış - Özel Gülerçin Koleji’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında kutlama programı düzenlendi.
“VATANI KOLAY KAZANMADIK”
Gülerçin Koleji Okul Müdürü Süleyman Sezgin yaptığı konuşmada tarihten anekdotlarla vatan topraklarının kolay kazanılmadığını ifade ederek, “Bu vatan topraklarını geçmişte rahat bırakmadıkları gibi şimdi de rahat bırakmıyorlar.
Sezgin konuşmasının sonunda Atatürk’ün söylediği ‘Çalışmadan, yorulmadan rahat yaşamaya alışmış milletler ilk önce haysiyetlerini sonra hürriyetlerini daha sonrada istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar’ sözü ile sonlandırdı.
ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Okul Müdürünün konuşmasının ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Cumhuriyet Bayramı kapsamında yapılan satranç turnuvasında 3/A sınıfından Ömer Akın Oflazca birincilik derecesi alırken, hediyesini Okul Müdüresi Tuğba Zenginal’dan aldı. Bir diğer yarışmada derece elden öğrencilerden Ceren Şen işe ödülünü Okul Müdürü Süleyman Sezgin’in elinden aldı.
GÖSTERİ SUNDULAR
Hediyelerin ardından okul öğrencileri düzenledikleri şiir dinletisini davetlilere dinlettikten oratoryo ve drama gösterisi sergilendi.