Cumhuriyet Meydanı böyle olacak

Çerkezköy Belediyesi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ işbirliği ile başlanan Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulaması Projesi kapsamında Cumhuriyet Meydanı Düzenleme çalışmalarına başlandı. Projenin görseli de kamuoyu ile paylaşıldı.

Cumhuriyet Meydanı böyle olacak

Çerkezköy Bakış - TESKİ’nin altyapı çalışmalarını tamamladığı ve diğer altyapı kurumlarının gerekli deplase işlemlerini gerçekleştirdiği Cumhuriyet Meydanı Düzenleme projesi kapsamında Çerkezköy Belediyesi tarafından üstyapı çalışmalarına başlandı.
Hafriyat çalışmalarının gerçekleştirilmesinin ardından yüzeysel yağmursuyu altyapısı ile yol ve kaldırım betonarme çalışmalarına başlanıldığını kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Betonarme yol ve kaldırım imalatlarımızın tamamlanmasının ardından Cumhuriyet Meydanımızda 9 bin metrekare alanı doğal taş mermer ile kaplayacağız” dedi.

“CUMHURİYET MEYDANIMIZI KENT MOBİLYALARI İLE DONATACAĞIZ”

Cumhuriyet Meydanı Düzenleme projesi kapsamında daha sonra yaklaşık bin ton sıcak asfalt çalışmasının yapılacağını sözlerine ekleyen Başkan Akay, “Asfaltlama çalışmalarımızın da tamamlanmasının ardından dekoratif aydınlatma ve peyzaj çalışmalarını gerçekleştireceğiz. Cumhuriyet Meydanımızı kent mobilyaları ile donatacağız. Proje kapsamında ayrıca Cumhuriyet Meydanımızda yaklaşık 350 metrekarelik de bisiklet yolu yapacağız” ifadelerini kullandı.

“KENTİMİZE YAKIŞIR, MODERN BİR MEYDANA KAVUŞACAĞIZ”

Çerkezköy Belediyesi tarafından başlanan Cumhuriyet Meydanı Düzenleme çalışmalarının en kısa sürede tamamlanmasının hedeflendiğini söyleyen Başkan Akay, “Ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte kentimize yakışır, modern bir kent meydanına kavuşmuş olacağız” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar 6
Fatih 09 Haziran 2022 00:22

Araç trafiğine kapatin komple olsun bitsin 15 metre genisliginde yaya yolu nedir bumu hizmet

Melek 08 Haziran 2022 19:26

2 yıldır Çerkezköy böyle olacak böyle olacak görüyoruz çerkezköyün halini bi bok yapamazsınız siz bu gidişle heryeri mahfettiniz anca lafla icraat yapıyorsunuz sizden adam olmaz

08 Haziran 2022 15:17

İki yıl öncede albümler bastırıp şöyle böyle olacak demiştiniz

H Ç 08 Haziran 2022 13:24

ALLAH BELANIZI VERSİN MAF ETTİNİZ ÇERKEZKÖY Ü BECERİKSİZ HERİFLER

Özkan BEKLER 08 Haziran 2022 13:19

Belediyeden yol çalışmaları başladığından beri araçlarımızın bozuk yollarda ön takım amortisör gibi masraflarımızı karşılaması gerekiyor.

Fatih karoğlan 07 Haziran 2022 20:42

Terminalede raylı sistem olacaktı ne oldu o güzelim ağaçlar gitiye Allah nasip etmesin o başkanlığı birdaha ona