ÇYDD terör saldırısını kınadı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Çerkezköy Yönetimi yazılı bir açıklama yaparak Suruç'ta yaşanan terör saldırısını kınadı.

ÇYDD  terör saldırısını kınadı

Çerkezköy Bakış - Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Çerkezköy Yönetimi yazılı bir açıklama yaparak Suruç’ta yaşanan terör saldırısını kınadı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bin bir emekle ve türlü zorluklarla yetişmiş gözbebeğimiz gençlerimizi Suruç’ta gözlerini kırpmadan öldürenlere, bu insanlık suçunu işleyenlere lanet olsun!  Bölgemizi kana bulayanlara karşı çıkmak,  ülkemizde barış ve kardeşlik tohumlarını yeniden yeşertmek, geleceğimizin sahibi olan gençlerimizin yaşam hakkını savunmak boynumuzun borcudur.
“OYUNLARINI BOZMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR”
Cumhuriyet’in mayasında bulunan “Yurtta barış, dünyada barış!” ilkesini yok sayarak ülkemizi karanlığına sürüklemek isteyenlere engel olmak boynumuzun borcudur. Din, mezhep, ırk, etnik köken, dil ayrılıklarını kullanarak Ortadoğu’yu yeniden düzenlemeye çalışan güçlerin oyunlarını bozmak boynumuzun borcudur.Terör örgütlerini ülkemizin topraklarında besleyip büyütenleri, bu katliama ortam hazırlayanları halkın vicdanında ve tarih önünde mahkûm etmek boynumuzun borcudur. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği bütün üyeleri, mezunları ve gençleriyle birlikte karanlığa karşı aydınlığı, “ölüm”e karşı “çağdaş yaşam”ı savunmaya ve yükseltmeye devam edecektir.”

Yorumlar 5
Çydd 24 Temmuz 2015 17:47

Kardeşim alın oyuncaklarınızı gidin orada oynayın. Memleketin gerçeklerinden bihaber insanlar bilgi sahibi olmadan fikir beyan etmişler. Ya da merkez tarafından kendilerine yollanam basın açıklamasını yapmışlar.

Cafer tayyar 24 Temmuz 2015 17:14

Hiç kimse ölmesin. Ama şehit cenazeleri olduğu zaman sesiniz çıkmıyorsa herkes bu açıklamada artniyet arar. İnsan sevgisi, hümanizm gibi söylemlerin ardına sığınmadan oraya gidenleein ne için gittiğini herkes biliyor. Düşük yoğunluklu çatışma olan bölgeye gidersen mutlaka riskleri olacaktır. Oraya giden gençler hangi yoldan ayn el arab'a (kobani değil) geçeceklerdi. Hukuksuzlukla başladığın bir eylemde hak hukuk aramak ne kadar doğru? Lütfen hayatın gerçeklerinden uzak basın açıklaması yapmış olmak için ortaya çıkmayın.

Ayhan 24 Temmuz 2015 09:59

çydd yi sevmem ama yasadışı örgüte destek veriyorlardı madem niye gerekeni yapmadınız adama laf atamazsınızki sizin izninizle yapmışlardır o zaman.

ŞUNLAR BUNLAR 24 Temmuz 2015 04:51

çydd yasadişi bi çok sol örgüte verilen desteğide bi açiklasanizya.. ;)

TURGUT KARATAS 23 Temmuz 2015 21:49

yaa birakin bu masum çocuk ayaklarini, çydd sizin ne mal olduğunuzu da biliyoruz,