Demir bariyerler kalkıyor

Çerkezköy'de, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin 'Meydan Altı Otopark' projesinden vazgeçmesinin ardından Cumhuriyet Meydanının etrafını çevreleyen demir bariyerlerin kaldırılmasına başlandı. Saat kulesi civarındaki bariyerler kalkarken, belediye önündeki bariyerlerin de kısa sürede kalkacağı öğrenildi.

Demir bariyerler kalkıyor

Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, TESKİ ve Çerkezköy Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl mayıs ayında başlanan Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulaması Projesi çalışmaları kapsamında “Meydan Altı Otopark” yapılması için geçtiğimiz 1 Ekim tarihinde Cumhuriyet Meydanının çevresi demir bariyerlerle kaplandı. Fore kazık çalışması yapılırken, yüklenici firma, döviz kurundaki artış nedeniyle maliyet fiyatları arttığı gerekçesiyle çalışmalar durdurdu.

MEYDAN ÜSTÜ PROJESİ ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

Geçen süre içinde vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi “Meydan Altı Otopark” projesini iptal etti. Çalışmaların meydan üstü projesiyle devam etmesi kararlaştırıldı. Meydan üstünde çalışmaların başlamasına engel olan meydanın çevresindeki demir bariyerlerin kaldırılmasına başlandı. Saat kulesinin çevresindeki bariyerler kalkarken, belediye önündekilerinde kısa süre içinde kalkacağı öğrenildi.
Atatürk ve Öztark Caddesindeki çalışmaların bu yıl içinde bitmesi ve iki caddenin yeni çehresi ile yeni yıla girmesi bekleniyor.


 

Yorumlar 4
İsa Fidan 13 Nisan 2022 22:01

Yazıklar olsun.bizi yine şaşırtmadı.daha belediyeyi yonetemeyenler bir de iktidar olmak için oy istiyorlar.yapmayi beceremeyenler yapılanı yıkmayı vaat ediyor

Fatih karoğlan 13 Nisan 2022 10:19

CHP olduğu yerde böyle yapılır işler yazık emeğe zamana vatandaşa çevreye yap boz

vatandaş 13 Nisan 2022 08:14

Kesin altın aranıyor orda, yoksa bu kadar uzun süremez bu çalışmalar, daha önce altın o bölgede bulunmuştu diye biliyoruz.

Murat 12 Nisan 2022 16:23

Yapacağınız iş o kadar işte. Yazık.