Demircan güven tazeledi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Tekirdağ İl Teşkilatı 6. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Tek liste ile seçime giren mevcut başkan Turan Demircan, güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. Demircan, kendisini destekleyenlere teşekkür etti. Kongrenin yapıldığı salon ise Türkiye ve Azerbaycan bayraklarıyla donatıldı.

Demircan güven tazeledi

Çerkezköy Bakış- Tekirdağ’ın merkez Süleymanpaşa ilçesinde gerçekleştirilen kongreye BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan, Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Hayati Örencik, ilçe başkanları, Alperen Ocakları başkanları ile çok sayıda partili katıldı.
Divanın oluşturulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından kongre başladı.

Kongrede partililere seslenen ve katılımları ve destekleri için teşekkür eden Büyük Birlik Partisi (BBP) Tekirdağ İl Başkanı Turan Demircan, “Şuan dünyada çok büyük kayıplar ve acılar yaşatan kovid-19 virüsü nedeniyle siyasi partilere, STK’lara kamu kurum ve kuruluşları yöneticilerine davette bulanamadık. Bu virüs nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Özellikle bu virüs nedeniyle hayatlarını ortaya koyan gecesini gündüzüne katan tüm sağlık personeline tüm kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.” dedi.

“HİÇBİR ZAMAN HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ”

Demircan, konuşmasını şöyle sürdürdü: Büyük Birlik Partisi bundan tam 27 yıl önce rahmetli şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşları tarafından 1993 yılında kurulmuştur. Büyük Birlik Partisi siyasi bir partiden ziyade siyasi bir harekettir. Kurulduğu günden bu yana Türk İslam aleminin umudu olmuştur. Büyük Birlik Partisi hiçbir zaman muhalefet olsun diye muhalefet yapmamıştır.

Çok kritik zamanlarda oy hesabı yapmamış devletin ve milletin bekası için her zaman devletin ve hükümetin yanında olmuştur. 28 Şubat sürecinde namlusunu halka çeviren askere selam durmam diyen ebedi şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu devlet adamlığının ne olduğunu bütün cihanı aleme göstermiştir.

Rahmetli şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun annesi Fidan annemizin dediği gibi “oğlumu devlet ne zaman çağırsa gitti onun devletine bir gün ihtiyacı oldu onda da devlet yoktu” dağda kaybolan ineği bir saatte bulan devlet, tatilde kaybolan turisti bir saatte bulan devlet ne yazık ki Muhsin Başkanımı 3 gün bulamadı.

Bizler Büyük Birlik Partililer ve Alperenler olarak bunların sorumluluklarına hiçbir zaman hakkımızı helal etmiyoruz ve tek Alperen kalana kadar bu suikastın takipçisi olacağız ruhun şad mekanın cennet olsun Muhsin Başkanım.

Tarih boyunca Türk Milletinin başına bela olan Türk İslam düşmanı ermeni köpeği, son zamanlarda yine kudurmuş, Azerbeycanlı kardeşlerimize saldırılar düzenlemiş, sivil masum kardeşlerimizin üzerine bombalar yağdırmıştır. Azerbaycan'da şehit düşen tüm kardeşlerimizin rabbim şehadetlerini kabul eylesin, gazilerimize acil şifalar versin. Gücü yalnız masum sivillere yeten bu köpekler şunu iyi bilmelidir ki Türkiye Azerbaycan iki devlet tek millettir. Yaşasın Türkiye yaşasın Azerbaycan tekrar bu tatil gününde toyumuza teşrif ettiğiniz için teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.” dedi.

YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

Kullanılan oyların ardından Demircan güven tazeleyerek yeniden BBP Tekirdağ İl Başkanı seçildi.