'Devlet, millet el ele bu sıkıntının da üstesinden geleceğiz'

Çerkezköy Kaymakamlığı başkanlığındaki "Vefa Sosyal Destek Grubuna" gönüllü bağışta bulunan yardımsever bağışçıların da katkılarıyla hazırlanan erzak paketleri ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı. Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, 'Dün olduğu gibi, bugün de, yarın da devlet millet el ele bu sıkıntının da üstesinden geleceğiz" dedi.

'Devlet, millet el ele bu sıkıntının da üstesinden geleceğiz'

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kaymakamlığı başkanlığında "Vefa Sosyal Destek Grubuna" gönüllü bağışta bulunan yardımsever bağışçıların da katkılarıyla hazırlanan erzak paketlerinin dağıtımına başlandığı belirtildi.

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE ULAŞTIRILDI

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada; “Koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu üyeleri Çerkezköy Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı koordinatörlüğünde sokağa çıkması kısıtlananların ve yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara hızlı bir şekilde gönderimi sağlanıyor. Çerkezköylü hayırseverler tarafından ihtiyaç sahipleri için hazırlanan yardım kolileri Çerkezköy Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı koordinesinde Çerkezköy Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.” denildi.

“DEVLETİMİZ TARAFINDAN GEREKLİ YARDIMLAR YAPILIYOR””

Açıklamada Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban’ın da açıklamasına yer verildi. Hayırsever işletmelere ve sahiplerine teşekkür eden Kaymakam Atilla Selami Abban, "Salgınla mücadele adına alınan tedbirler sonucu, evden çıkamayan vatandaşlarımızın mağduriyetini önlemek için Vefa grubumuzla durmaksızın çalışıyoruz. Bu süreçte ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için devletimiz tarafından gerekli yardımlar yapılıyor. Bunların yanında birlik ve beraberlik adına, hayırsever işletmelerimiz tarafında da bu zor günlerde, ihtiyaç sahipleri vatandaşlarımıza yardımlar yapılıyor. Dün olduğu gibi, bugün de, yarın da devlet, millet el ele bu sıkıntının da üstesinden geleceğiz" dedi.