Devletten eğitime dev yatırım

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2017 yatırım programı kapsamında Tekirdağ'a gönderdiği 30 milyon 500 bin liralık bütçenin 28 milyon 500 bin lirasının Çerkezköy'e aktarıldığını ve bu parayla ek 242 derslik daha yapılacağını açıkladı.

Devletten eğitime dev yatırım

Çerkezköy Bakış - Fabrikalardan dolayı yoğun göç alan ve nüfusu her yıl yaklaşık 10 bin kişi artan Çerkezköy’de şuan yaklaşık 900 derslik bulunuyor. Ancak artan nüfus nedeniyle yeni okul ihtiyacı duyuluyor. Bu kapsamda AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, Çerkezköy ilçe Başkanı Abdullah Öğe ile milletvekilleri Mustafa Yel, Ayşe Doğan ve Metin Akgün’ün girişimleri ile ilçeye devlet-hayırsever işbirliği ile yeni okulların yapımı sürüyor. İlçede şuan, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapımına başlanan 24 derslikli Sosyal Bilimler Anadolu lisesindeki çalışmalarda sona gelindi. Çerkezköy TSO’nun yapacağı bölümler tamamlandı. Geri kalan kısmının tamamlanması için 8 milyon 500 bin liralık ödenek devlet tarafından gönderildi. Geri kalan kısmı ise ihale aşamasında olduğu öğrenildi.

“YOĞUN MESAİ HARCIYORUZ”

Eğitime büyük önem verdiklerini ve Çerkezköy’ün derslik sıkıntısının çözümü için yoğun mesai harcadıklarını belirten AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, “24 derslikli Kızılpınar İlkokulu için ödenek geldi ve jeofizik incelemeler tamamlandı. Önümüzdeki günlerde inşaat çalışmaları başlayacak. Enesler İmam Hatip Lisesi bahçesine yapılacak olan Spor Salonunu ile Ambardere’ye yapılacak olan 200 öğrenci kapasiteli Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyonu’nun ödeneği de devlet tarafından gönderildi. Şuan Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’nda (YİKOP) ihale aşamasında. Yine Ambardere mevkiine yapılacak olan Anadolu Lisesi için ödenek gönderildi ve inşaat çalışmaları sürüyor.” dedi.

Öğe, açıklamasını şöyle sürdürdü: “24 derslikli Kızılpınar Anadolu Lisesi’nin yapım çalışmaları sürüyor. 21 derslikli Kızılpınar Temel Eğitim Okulu’nun ihalesi yapıldı ve yer teslimi yapılmak üzere. İnci Narin İlkokulu bahçesine 21 derslikli ortaokulun yapım çalışmaları ise sürüyor. Nurullah Narin Ortaokulu’nun bahçesine yapılacak olan 21 derslikli ilkokulun ihalesi de tamamlandı. Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu bahçesine yapılması planlanan 21 derslikli okul ile Kızılpınar’daki Fatih Sultan Mehmet Ortaokul’una ek 8 derslik ve GOP  Mahallesine 4 derslikli anaokulu çalışmaları da ihale aşamasında. Yatırımlar tamamlandığında Çerkezköy’e 242 derslik daha kazandırılmış olunacak. Ayrıca 4 okul daha 2017 ek yatırım programına alındı. Bu okulların yapımına 2018 yılında başlanacak. Yatırımların tamamlanmasının ardından Çerkezköy 2019 yılında tekli eğitime geçmiş olacak.”

Yorumlar 3
Emircan 06 Ağustos 2018 21:22

İmatşp

trakyalı... 16 Kasım 2017 17:34

yeni açılan kızılpınar imam hatip orta okulu ..çok eksik var...fsm orta okulu

Yasin 16 Kasım 2017 11:32

Kızılpınara yapılması planlanan kampüs projesi ne zaman start alıcak ve nasıl bir konsept şeklinde olucak