Dikmen kardeşlerin ismi ölümsüzleştirildi

Çorlu'nun Sarılar Mahallesi'nde meydana gelen tren kazasında hayatlarını kaybeden matematik öğretmeni Özge Nur Dikmen ve kız kardeşi Gülce Dikmen'in isimleri, Bağlık Mahallesi Huzur Sokak'taki parkta yaşatılacak.

Dikmen kardeşlerin ismi ölümsüzleştirildi

Çerkezköy Bakış - Çorlu’da 8 Temmuz 2018 tarihinde raylardan çıkarak devrilen ve 25 kişinin ölümü 341 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan tren kazasında hayatlarını kaybedenler arasında bulunan Çerkezköylü Özge Nur Dikmen ve Gülce Dikmen’in isimleri Bağlık Mahallesi Huzur Sokak’taki parka verilerek ölümsüzleştirildi.
Huzur Sokak’taki parkın 2018 yılı içinde açıldığını anımsatan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Aldığımız bir meclis kararı ile bu parkımızın adını Özge Nur - Gülce Dikmen Parkı olarak değiştirdik. Bugün hem Özge Nur Dikmen ve Gülce Dikmen’i anmak, hem de o hazin kazada hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızı anmak adına birlikte olmak istedik. O hazin kazada hayatlarını kaybeden Özge Nur Dikmen ve Gülce Dikmen’in isimlerini burada yaşatacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu vesile ile meclis üyelerime de teşekkür ediyorum” dedi.

UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ

Çorlu’ya bağlı Sarılar Mahallesi’ndeki tren kazasının unutulacak bir kaza olmadığına vurgu yapan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Türkiye’de böylesine hazin hikâyeleri içerisinde barındıran ve şu anda da bir hukuk mücadelesi olarak da devam eden bu kazayı unutmayacağız, unutturmayacağız ve bu hukuk mücadelesinin destekçisi olacağız. Bir kere daha hayatlarını kaybeden öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor, yakınlarına da başsağlığı diliyorum” açıklamalarında bulundu.  
Parkta düzenlenen programa, Dikmen kardeşlerin annesi Funda ve babası Erdinç Dikmen’de katıldı.