Doğanspor ikinci devre açıldı: 4-0

Ligde şampiyonluk mücadelesi veren ekiplerden Çerkezköy Doğanspor 7.hafta karşılaşmasında Samsunlular Yaşar Doğuspor ile karşı karşıya geldi.

Doğanspor ikinci devre açıldı: 4-0

Ligde şampiyonluk mücadelesi veren ekiplerden Çerkezköy Doğanspor 7.hafta karşılaşmasında Samsunlular Yaşar Doğuspor ile karşı karşıya geldi. İlk devresi golsüz sona eren karşılaşmanın ikinci devresinde 4 gol bulan Çerkezköy Doğanspor sahadan 4-0 üstünlükle ayrılarak puanını 12’ye çıkardı.

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Doğanspor etkili oynadığı karşılaşmada Samsunlular Yaşar Doğuspor’u rahat geçti.

MAÇ VELİKÖY’DE OYNANDI

Maç önceki gün Veliköy Sahası’nda oynandı. Saat 13.00’da başlayan karşılaşmayı Murat Aktaş yönetirken yardımcılıklarını Rıdvan Demirel ile Saadettin Akbaba yaptı. Çerkezköy Doğanspor karşılaşmaya 1-Emre Özten, 40-Adem İnci, 39-Sercan Sönmez, 44-Berk Yıldırır, 59-İdris Kırım, 88-Kenan Asilkan, 22-Uğur Akbulut, 20-Gürol Şenol, 99-Gökhan Balıkçı, 77-Seçkin Şahin, 90-Onur Sezer ilk on biri ile çıkarken Çerkezköy Samsunlular Yaşar Doğuspor ise karşılaşmaya 99-Emre Bilgin, 57-Murat Dursun, 52-Cemal Keskin, 24-Yasin Karakoyun, 19-Engin Akyol, 54-Orhan Atmaca, 42-Necati Kantaş, 7-Kemal Kaş, 25-Selman Yanmaz 61-Ramazan Derin, 59-Aykut Eren ilk on biri ile çıktı.

İLK DAKİKALAR GOLSÜZ SONA ERDİ

Mücadele, ilk dakikasından son dakikasına kadar sertlik derecesi yüksek bir çekişmeye sahne oldu. Hakem kart kullanmakta çekimser davranınca sakatlıklar yaşandı ve oyunda duraksamalar yaşandı. Karşılaşmanın ilk dakikalarında gelişen ataklardan gol sesi çıkmadı. İlk devrenin son bölümlerine golsüz eşitlikle girildi. İlk devrenin son dakikalarında her iki ekibin de geliştirdiği ataklardan gol sesi çıkmayınca ilk devre golsüz sona erdi.

DOĞANSPOR ÖNE GEÇTİ

Çerkezköy Doğanspor ikinci yarıya fırtına gibi başladı. Karşılaşmanın 50.dakikasında ceza sahasının sağ çaprazından yapılan orta sonucu Çerkezköy Samsunlular Yaşar Doğuspor kalesi önünde karambol yaşandı. Engin Akyol’un ters vuruşu sonucunda top filelere gitti. Bu golle birlikte Samsunlular Yaşar Doğuspor karşılaşmada 1-0 öne geçti. Golün ardından Çerkezköy Doğanspor ikinci gol mücadelesi verirken Samsunlular Yaşar Doğuspor ise beraberlik mücadelesi verdi.

FARK İKİYE ÇIKTI

Çerkezköy Doğanspor ilk pozisyonun benzerini 55.dakikada bularak aradaki skor farkını ikiye çıkardı. Sağ kanattan gönderilen pasta ceza sahası içinde buluşan Seçkin Şahin, topu filelere göndererek skor farkını ikiye çıkardı. Farkın ikiye çıkmasının ardından Çerkezköy Doğanspor oyun kontrolünü tamamen eline aldı. İkinci golün ardından Çerkezköy Samsunlular Yaşar Doğu sporun yöneticisi Mahmut Yavuz pozisyona ve maçın sert yönetimine karşı itirazları sebebiyle maçın hakemi tarafından tribüne gönderildi. Kısa süreli gerginliğin ardından maç devam etti.

SAMSUNLULAR 9 KİŞİ TAMAMLADI

Mücadelenin 77. dakikasında ceza sahası içinde topu düzgün bir şekilde kontrol eden ve aynı düzgünlükte bir vuruş yapan Gökhan Balıkçı Çerkezköy Doğanspor’un üçüncü golünü kaydetti. Maçın 83. dakikasında Çerkezköy Samsunlular Yaşar Doğuspor’dan Engin Akyol baygınlık geçirdi. Sahayı arkadaşlarının yardımıyla terk eden oyuncu ambulansa bindirilerek hastaneye kaldırıldı.89. dakikada Çerkezköy Samsunlular Yaşar Doğusporlu Yasin Karakoyun’un sakatlanmasıyla birlikte değişiklik hakkı kalmayan deplasman ekibi maçı 9 kişi tamamlamak zorunda kaldı. Maçın 90 dakikasına eklenen uzatmalarda (77) Seçkin Şahin’in ayağından bir gol daha bularak aradaki skor farkını 4’e çıkardı. (4-0)

PUANINI 12’YE ÇIKARDI

Çerkezköy Doğanspor bu galibiyetle puanını 12’ye çıkartarak 15 puanlı Büyükyoncalıspor’un ardından haftayı ikinci sırada tamamladı.