Dostlarımızı unutmayalım!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle sokak hayvanlarının da yaşam şartları zorlaştı. Sokakta hareket kısıtlı olduğu için birçok sokak hayvanı yemek bulmakta zorlanıyor.

Dostlarımızı unutmayalım!

Çerkezköy Bakış - Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınını önleme amacıyla alınan tedbirler karşısında uzmanlar ‘evde kal’ çağrısında bulunuyor. Koronavirüsle mücadelede herkes mümkün olduğunca evde kalmaya çalışıyor. Kafeler, pastaneler, kahvehaneler gibi işletmeler tedbir kapsamında kapatılırken, restoranlar ise sadece paket servis yapabiliyor. Bu durum insanları olduğu kadar sokak hayvanlarını da etkiledi. Birçoğu esnaf tarafından beslenen, önemli bir kısmı da şehir dışındaki bölgelerde olan sokak hayvanları için hayat artık daha da zorlaştı.


SESSİZ ÇIĞLIKLARINI SÜRDÜRMEYE DEVAM EDİYOR
Her ne kadar hayvanseverler ve belediyeler tarafından mama dağıtımları sıklaştırılsa da sokak hayvanları sessiz çığlıklarını sürdürmeye devam ediyor. Objektiflerimize takılan bir karede sokakta bulunan bir köpek kulübesine yazılan ‘evde kal, bizi unutmayın’ notu dikkat çekti.