Dükkanı soyup soğana çevirdiler

Çerkezköy'de bir telefon bayisinin kapısını kırarak içeri giren 4 hırsızlık zanlısı, çok sayıda cep telefonu ve bilgisayarı çalıp kayıplara karıştı. Yaklaşık 3 dakika süren hırsızlık anı ise işyerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Dükkanı soyup soğana çevirdiler

Çerkezköy Bakış - Hırsızlık olayı, 29 Aralık günü gece saat 03:30 sıralarında Gazi Osman Paşa Mahallesi Köse Sokak’ta bulunan Bayram Karakol’a ait cep telefonu satış bayisinde meydana geldi.
Yüzlerini kapüşon ve maske ile gizlemeye çalışan 4 hırsızlık zanlısı, işyerinin kapısını kırarak içeri girdi. Ardından da 2 katlı dükkanda bulunan telefon, bilgisayar gibi elektronik eşyaları çaldı. Yaklaşık 3 dakika süren hırsızlığın adından zanlılar kaçtı. Hırsızlık anı işyerinin güvenlik kamerası kayıtlarına yansırken, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, eşkali belirlenen hırsızlık şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.
Hırsızlık olayı sabah dükkanı açmaya geldiğinde fark ettiğini belirten işyeri sahibinin komşusu Sedat Baltaş, “Sabah kendi dükkanımı açmaya geldiğimde komşu dükkanın kapısının kırık olduğunu fark ettim. Bayram abinin içeride olacağını düşündüğüm için seslendim. Ses gelmeyince bir tuhaflık olduğunu anladım. Hemen polise ve dükkan sahibine haber verdim” dedi.